Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tři způsoby, jak udělat na telefonu snímek obrazovky. Znáte je všechny?

Jakub Fišer 18.03.2024
Zdroj: Lucas Hoang / Unsplash

Snímek obrazovky, neboli screenshot, se dnes používá i při klasické běžné komunikaci. Můžete někomu poslat legrační fotku z internetu, vtipný text, anebo snímek použít k uložení poznámky nebo vzpomínky. Víte ale o všech způsobech, jak lze screenshot na vašem telefonu vytvořit?

Kapitoly článku

Klasická dvě tlačítka

Téměř všechny chytré telefony nabízejí možnost pořídit screenshot prostřednictvím kombinace dvou fyzických tlačítek. Dříve hrálo hlavní roli domovské tlačítko, zejména u telefonů Samsung a Apple.

Nyní, když u moderních telefonů domovské tlačítko už prakticky není k dispozici, je nejběžnější metodou současně stisknout tlačítko pro snížení hlasitosti a tlačítko pro zamknutí obrazovky. Tento osvědčený způsob funguje na většině zařízení a je snadno zapamatovatelný.

Mohlo by vás zajímat

Dotyková gesta

Některé telefony nabízejí možnost pořídit screenshot pomocí gest. Tato gesta se mohou lišit podle výrobce a operačního systému, respektive grafické nadstavby. Jako dobrý příklad poslouží telefony Motorola, u kterých můžete podržet tři prsty na obrazovce a dojde k vyfocení screenshotu.

U dalších výrobců bylo oblíbené přejetí po displeji ze strany na stranu hřbetem ruky. Určitě vyzkoušejte, jaké možnosti screenshotu nabízí váš telefon a zjistěte, co je pro vás nejpohodlnější.

Zdroj: Apple Support / YouTube

Snímek na jeden stisk

Možná nejjednodušším, ale často nejméně používaným způsobem, je použití systémového tlačítka pro pořízení screenshotu. Toto tlačítko se obvykle nachází v horní části stahovacího panelu, vedle zkratkových tlačítek pro různá nastavení.

Stačí jednoduše stisknout toto tlačítko a smartphone okamžitě zachytí snímek obrazovky. Tato metoda je rychlá a snadná, i když mezi všemi třemi možnostmi může být nejméně známá.

Zdroj: Google, Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud