Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tweet roku 2013 - anketa vykročila do nominační fáze

redakce 17.04.2013

Možnost nominovat to nejlepší, co se u nás za uplynulý rok na Twitteru urodilo, se uzavře o půlnoci v úterý 23. dubna.

Kapitoly článku

To nejlepší na českém internetu určí anketa Tweet roku 2013
To nejlepší na českém internetu určí anketa Tweet roku 2013

Ve třech kategoriích, o kterých rozhoduje veřejnost, tedy Vodafone Tweet roku, Účet roku a Médium / Novinář roku již svého favorita vybralo přes 100 lidí hned v první den spuštění ankety.

A co zajímavého zatím nominace přinesly?

  • Jako vůbec první byl v kategorii Vodafone Tweet roku nominován příspěvek Víta Hanzlíka (@wEEdtekk) „Hubený holky si myslí, že jsou tlustý. Tlustý holky si myslí, že jsou obézní a obézní holky si myslí....že můžou nosit legíny.“ Publikován byl 13. ledna 2013 a do dnešního dne jej retweetovalo 129 uživatelů Twitteru.
  • Veřejnost zatím nominovala také 9 novinářů a publicistů, jako například šéfredaktora Respektu Erika Taberyho (@etabery), sportovního redaktora České televize Roberta Zárubu (@robertzaruba), nebo komentátora Hospodářských novin Jindřicha Šídla (@jindrichsidlo).
  • Nejvíce nominací na Účet roku drží po prvním týdnu trojka účtů @schwarzenbergk, @stary_mrzout a @vhrsti. Celkově tyto tři učty publikovaly přes 15 tisíc Tweetů a mají na 23 tisíc followerů.

Anketa Tweet roku odstartovala 9. dubna 2013 otevřením nominací v jednotlivých kategoriích. Veřejnost má k dispozici kategorie Vodafone Tweet roku, kterou podporuje generální partner ankety Vodafone Czech Republic, Účet roku a Médium roku.

Zájemci mohou jednotlivé tweety a účty nominovat jednoduše prostřednictvím Twitteru s použitím hashtagu #tweetroku, nebo na webových stránkách ankety www.tweetroku.cz. Porota, složená z 25 odborníků na sociální sítě, marketingovou komunikaci a ze známých tváří českého Twitteru, pak nominuje v dalších pěti kategoriích: Objev roku, Firemní účet roku, Nejlepší účet veřejného sektoru, Událost roku a Osobnost roku.

Začátkem května budou zveřejněny shortlisty a spuštěno hlasování o vítězích. Veřejnost bude moci odevzdat své hlasy na stránkách www.tweetroku.cz. Finální výsledky se odhalí na slavnostním večeru 5. června 2013.

Více informací o anketě Tweet roku najdete na webových stránkách soutěže www.tweetroku.cz, sledovat můžete také Twitterový účet ankety @tweetroku.

Časování ankety Tweet roku
Nominační fáze 9. – 23. dubna 2013
Hlasování veřejnosti a odborné poroty 2. – 23. května 2013
Slavnostní vyhlášení ankety 5. června 2013

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud