Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ukládejte na Asustor

redakce 09.04.2013

Na českém trhu se objevila nová značka výkonných NAS serverů Asustor. Produkty této taiwanské firmy dodává společnost ConQuest entertainment.

Prvními dostupnými modely jsou servery řady AS-60X s dvoujádrovými procesory Intel Atom 2,13 GHz, 1 GB paměti (max. jsou 3 GB) a dvojicí gigabitových portů. Podporovány jsou 2,5“ i 3,5“ SATA disky. Servery jsou schopné přejít do režimu spánku, ve kterém mají spotřebou pouhých 1,4 W. Uživatelské prostředí na bázi aplikací lze libovolně instalovat a rozšířit tak možnosti serveru dle aktuální potřeby.

Externí paměťová úložiště jako například externí disky lze připojit přes dvojici eSATA portů nebo dvojici USB 3.0 rychlých portů, či čtveřici USB 2.0 portů. Na zadní je k dispozici HDMI výstup (1080P), který díky aplikaci Boxee přemění NAS na multimediální centrum navíc ovládané z mobilních zařízení (android nebo iOS). K dispozici jsou 2/4/6/8 diskové stolní verze i 4/9 diskové provedení pro montáž do rackové skříně. Servery nabízí iSCSI servis a řešení zálohování (pasivní i aktivní), včetně vzdálené replikace. Nechybí kompletní podpora RAID polí včetně online rozšíření. Všechny nové modely lze využít také jako monitorovací systém po připojení IP kamer (4 licence jsou zdarma). Cena serverů bez disku začíná na 12 490 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud