Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ultrabook Lenovo IdeaPad U300s a notebook IdeaPad U400

redakce 03.11.2011

Oficiálně budou ultrabooky v ČR představeny až příští týden, ale výrobci už posílají tiskové zprávy a některé z nich už jsou dokonce v prodeji ještě dříve, než jsme je mohli dostat na test. Nové modely tentokrát ohlásilo Lenovo.

 

Ultrabook IdeaPad U300s a notebook IdeaPad U400 jsou stříbrné, s (podle obrázků) hliníkovým šasi, inu, vypadají, stejně jako ostatní zatím představované ultrabooky, jako by někdo využil odložené designové plány přenosných počítačů od Applu. Co jiného ale v době kopírovací čekat. Doufáme, že Lenovo časem představí ultrabook ve stylu ThinkPadů, ideálně pak s jejich starou klávesnicí.
Ultrabook IdeaPad U300s je vybavený druhou generací procesoru Intel Core i5 s technologií Intel Turbo Boost 2.0 a podle výrobce dokáže nastartovat operační systém Windows během 10 sekund. Pokud se bude jednat o opravdový start, a ne probuzení z hibernačního režimu, bude to malý zázrak. Prvně uváděný model má 13,3palcový displej, 4 GB DDR3 paměti a až 256 GB SSD, i když za avizovanou startovací cenu okolo 20 500 Kč vč. DPH čekáme, spíš HDD disk, i když se 64GB SSD diskem by se možná Lenovo do této ceny také vešlo. Součástí tiskové zprávy také nebyla ani zmínka o 11,6“ verzi, kterou by řada uživatelů ocenila. Kromě MacBooku Air tedy zatím 11,6“ ultrabook avizoval pouze Asus.
Konstrukce notebooku s váhou pod 1,5 kg je podle TZ vytvořena z monolitického hliníkového šasi, pokrytého elektrolyticky barvou Graphite Grey. Poměrně zajímavá je informace o prodyšné klávesnici Breathable Keyboard, která umožňuje proudění vzduchu dovnitř klávesnicí. Ohřátý vzduch je poté odváděn po stranách a zadními panty. Uvidíme, zda tato konstrukce bude pozitivně, nebo spíš negativně ovlivňovat teplotu monolitické spodní části ultrabooku.
Podle výrobce vydrží ultrabook pracovat na baterii až 8 hodin a v hibernovaném stavu neztratí šťávu po dobu 30 dní. Díky funkci Lenovo RapidCharge lze prý baterii nabít na 50 % kapacity jen za 30 minut. Notebook dále nabízí Bluetooth, Wi-Fi 802.11n, konektory USB 2.0 a USB 3.0 a HDMI, stejně jako integrovanou 1,3megapixelovou webovou kameru.

IdeaPad U400 už spadá do kategorie notebooků a podle výrobce bude dodáván s druhou generací procesorů Intel Core, 14“ HD displejem a 1GB grafikou AMD Radeon HD6470M. Dodatečně jej lze vybavit až 8 GB RAM a až 1TB HDD. U400 je dále vybaven integrovanou štěrbinovou DVD-RW mechanikou. Podle výrobce vydrží na baterie pracovat až 7 hodin a bude mít stejnou prodyšnou klávesnici jako U300s. Oba modely budou k dispozici na našem trhu v průběhu listopadu za cenu od 16 999 Kč bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme