Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Úniky o nejnovější funkci pro WhatsApp: proč byste si ji v budoucnu měli rozhodně aktivovat?

Jiří Palyza 29.07.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Vývojáři WhatsApp neustále pracují na vylepšování tohoto celosvětově nejpoužívanějšího nástroje pro online komunikaci. Nyní se zaměřili na bezpečnost. Do budoucna vám připravovaná funkce přinese lepší přehled o bezpečnostních nastaveních vaší aplikace.

Výzkumníci se serveru WABetaInfo objevili v nejnovější beta verzi WhatsAppu pro Android, která má číslo sestavení 2.24.15.13, novou funkci "Security checkup" – kontrola nastavení zabezpečení. Uživatelům má pomoci získat lepší přehled o tom, jaké přístupové a bezpečnostní parametry mají v komunikátoru aktivní. Po uvolnění novinky pro všechny uživatele ji najdete v Nastavení účtu.

Kontrola zabezpečení v komunikátoru WhatsApp: k dispozici jsou tyto bezpečnostní úrovně
 

Nová bezpečnostní funkce v komunikátoru WhatsApp
Všechno pěkně pohromadě: nová bezpečnostní funkce WhatsAppu má uživatelům umožnit rychlou kontrolu nad jejich nastaveními.
Zdroj: WABetaInfo

Okno služby "Security checkup" zobrazuje tři kategorie, které tvoří samostatné vrstvy zabezpečení:

Passkey umožňuje ověření pomocí skenu obličeje, otisku prstu nebo zámku obrazovky.

Email slouží pro nastavení komunikačního kanálu pro případ obnovení účtu; to je mimochodem dobré v situacích, kdy nemůžete přijímat verifikační SMS – například při ztrátě či odcizení telefonu, nebo technických problémech.

Dvoufaktorová autentizace je připravena pro vytvoření šestimístného číselného kódu pro vyšší úroveň zabezpečení při přihlášení. 

Mohlo by vás zajímat

Celkově dává koncentrace všech kritických nastavení zabezpečení v aplikaci WhatsApp na jednom místě docela smysl. Uživatelé to budou mít snadno na očích a můžou si jednotlivé parametry nastavit podle svého.

Funkce je momentálně ve fázi beta testování, nicméně pokud se v jejím průběhu neobjeví žádné komplikace, můžeme brzy očekávat její uvolnění pro všechny uživatele.

Zdroj: WABetaInfo
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme