Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatele Androidu vyděsila ztráta seznamu kontaktů: stalo se to po nejnovější aktualizaci

Jiří Palyza 19.06.2023

Mnoho uživatelů zničehonic zjistilo, že jejich seznam kontaktů na mobilu je prázdný. Stalo se to po instalaci nejnovější aktualizace Androidu. O co šlo?

Kapitoly článku

Google pravidelně uvolňuje aktualizace pro zařízení se systémem Android. Ty zahrnují veškeré změny různých služeb, které by měly systém vylepšit.

Někteří uživatelé zařízení Google Pixel a Samsung Galaxy ale byli v posledních dnech vyděšeni. Při otevření aplikace "Kontakty" v telefonu se jim zobrazila zpráva, že "V tomto účtu nejsou uloženy žádné kontakty." Každý kontakt, který byl dříve s účtem synchronizován, je ze zařízení odstraněn. Zvláštní na celé věci ale bylo, že kontakty zůstaly jasně viditelné v online režimu na stránce contacts.google.com.

Po aktualizaci Androidu vám ze zařízení zmizely kontakty? Toto byste měli udělat

gdiskcontactless

Uživatelé Androidu se po nejnovější aktualizaci mohli setkat s problémem prázdného seznamu kontaktů. Na vině byla chyba na straně Google a týkala se synchronizace účtu se zařízením. | Zdroj: Android/Kontakty

Následující možnost je určena především uživatelům, kteří jsou na svém zařízení přihlášení k několika účtům, ale nechtějí vidět všechny své kontakty. Doposud bylo možné kontakty skrýt pouze v případě, kdy jste ze zařízení odebrali účet Google. Nyní uživatelé mají mnohem praktičtější variantu.

Skutečnost, že se chyba projevovala na více různých zařízeních naznačuje, že se mohlo jednat spíš o problém se synchronizací kontaktů Google než s konkrétní aplikací. Zatímco Pixely používají aplikaci Kontakty Google, zařízení Galaxy mají ve výchozím nastavení aplikaci Kontakty Samsung. Problém se tedy týkal dvou různých softwarů, které se ale na backendu synchronizují s Kontakty Google. V uvedeném případě je možné, že aktualizace mohla vypnout synchronizaci kontaktů a všechny doposud uložené kontakty vymazat.

Podle informací od Google už začalo uvolňování záplaty, která by výpadky dostupnosti kontaktů měla řešit. Pokud by uživatelům problémy přetrvávaly, Google doporučuje provést synchronizaci manuálně. Lze to najít v části Nastavení/Hesla a účty, a pod vaší gmailovou adresou jít na synchronizaci účtu. Zde povolit přepínač "Kontakty".

Zdroj: Android Police


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme