Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Windows, připravte se: Google některým z vás ukončí podporu prohlížeče Chrome

Jakub Fišer 25.10.2022

Google je toho názoru, že čas od času je prostě třeba posunout se dál. Zkraje příštího roku tak odstřihne podporu veleoblíbeného prohlížeče Chrome pro uživatele Windows 7 a Windows 8.1.

Kapitoly článku

Ač to zní neuvěřitelně, i Google musí občas ukončit podporu pro starší systémy. Neuvěřitelně to zní zejména z toho důvodu, že Google stojí za Androidem a ten je znám pro svou velmi krátkodobou podporu. I když to je spíše problém jednotlivých výrobců než Googlu…

Podpora Google Chrome

Nicméně právě Google stojí také za internetovým prohlížečem Chrome, který je častokrát označován za ten nejoblíbenější na trhu. Podle měření v loňském roce má Chrome od Googlu zhruba 2,6 miliardy uživatelů. To je třetina celé populace na planetě Zemi, včetně dětí, seniorů a lidí, kteří nemají přístup k internetu.

Přímo na svých webových stránkách americká firma upozorňuje, že k 7. únoru 2023 ukončí podporu prohlížeče Chrome pro Windows 7 a Windows 8.1. Google na toto datum plánuje vypustit novou verzi Chrome v110. Zároveň, což rozhodně není od věci, samotný Microsoft plánuje krátce předtím, konkrétně 10. ledna téhož roku, ukončit oficiální podporu právě pro tyto dva systémy.

“Ahoj všichni, s vydáním Chrome 110 (předběžně naplánovaným na 7. února 2023) oficiálně ukončíme podporu Windows 7 a Windows 8.1. Abyste mohli i nadále přijímat budoucí verze prohlížeče Chrome, musíte zajistit, aby vaše zařízení používalo systém Windows 10 nebo novější,” napsal Google na svůj blog.

Aktualizujte na Windows 10 či novější

V ohrožení se tak nachází celkem dost počítačů, podle serveru The Verge byste ještě vloni našli Windows 7 z roku 2009 na 100 milionech osobních počítačů. Ukončení podpory oblíbeného prohlížeče se tak může týkat překvapivě dost uživatelů.

Jen pro pořádek – pokud patříte k uživatelům Windows 7 či Windows 8.1 – jakmile skončí podpora, aplikace Google Chrome vám na počítači nepřestane fungovat, pouze již nebude dostávat aktualizace. Tím se ale myslí i ty bezpečnostní. Pokud tedy máte možnost, striktně doporučujeme upgradovat PC na novější systém a vždy aktualizovat na tu nejnovější verzi internetového prohlížeče.

Zdroj: Google, The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud