Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Větší a výkonnější Note

redakce 30.08.2012

Společnost Samsung dnes v rámci veletrhu spotřební elektroniky IFA 2012 v Berlíně představila nový model v kategorii Note – Samsung GALAXY Note II. Má větší displej, výkonnější procesor a nové aplikace.

 

V loňském roce byl na veletrhu IFA představen model Samsung GALAXY Note – v podstatě nová kategorie chytrých mobilních zařízení na rozhraní smartphonu a tabletu. Samsung GALAXY Note II má nový operační systém, výkonnější procesor a o něco větší displej. Je totiž vybavený 5,55 palcovým (141 mm) HD Super AMOLED Plus displejem formátu 16:9. Je přitom tenčí a lehčí, než jeho předchůdce.

 

Aplikace S Pen pro psaní poznámek digitálním perem je intuitivnější a jednodušší a zvládá toho víc. Aplikace Air View vám umožní nahlédnout do e-mailu, ponámek S Note, plánovače S Planner, obrázkové galerie nebo spustit videa, aniž byste museli otevřít obsah. Díky Air view se rychle dostanete k požadovaným informacím se všemi detaily bez nutnosti přeskakovat mezi okny. POmocé S-Penu lze například oříznout obrazovku nebo jen část jejího obsahu v potřebném tvaru a výsledek rovnou uložit, sdílet či vložit, kamkoli chcete. Kromě toho také můžete upravit foto z webu nebo vlastní digitální fotografie

Další nová funkce Pop up Web vám dovolí otevřít internetový prohlížeč kdekoliv na displeji a vedle něj otevřít další webové okno, aniž byste mezi nimi museli přepínat. Při sledování videa lze využít funkci Pop up play, díky které stiskem tlačítka přepnete obraz do „plovoucího okna“, kterým můžete libovolně posouvat po obrazovce, aniž byste ho vypínali.

Dostatečný výkon zajišťuje 1,6GHz čtyřjádrový procesor a HSPA Plus a 4G LTE připojení a do výbavy se dostal i nový operační systém Android 4.1 Jelly Bean. K dodání bude Note v provedeních 16 GB, 32 GB a 64 GB, všechna lze rozšířit o paměťovou kartu microSD. Na cestách je zásadní také baterie s dostatečnou kapacitou 3100 mAh.

Samsung GALAXY Note II je vybavený 8 megapixelovým fotoaparátem na zadní straně, na přední straně můžete využít 1,9 megapixelový fotoaparát s možností nahrávání videa v HD kvalitě. Fotoaparát je vybavený aplikacemi jako jsou Buddy Photo Share, Burst Shot a Best Photo, které byly představeny rovněž v modelu Samsung GALAXY S III.

Samsung GALAXY Note II je vybavený rovněž funkcí Smart Stay, která byla poprvé představena v modelu Samsung GALAXY S III. Funkce Smart stay rozpozná, jak telefon právě používáte – například zda čtete elektronickou knihu nebo brouzdáte po internetu. Přední kamera telefonu sleduje vaše oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený, abyste mohli pohodlně číst.

Samung GALAXY Note II bude k dostání v barevných variantách Marble White nebo Titanium Gray, k prodeji bude k dispozici od října letošního roku v Evropě, Asii a na Blízkém Východě. V České republice bude k dostání v průběhu října.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme