Přejít k hlavnímu obsahu

Vyřešení špatných kontaktů pomocí několika jednoduchých triků

Pavel Trousil 09.11.2014

Ať už jde o iPod, smartphone, nebo MP3 přehrávač, uvolněný kontakt v konektoru sluchátek výrazně snižuje požitek z poslechu hudby. Tento problém lze často vyřešit, aniž byste museli odeslat zařízení do servisu. 

happy-plugs-18-carat-gold-02-nahled

Foto Happy Plugs

 

Nejprve zkontrolujte, zda k problému dochází i v případě použití jiných sluchátek, případně můžete vyzkoušet sluchátka s jiným přehrávačem. Pokud je opravdu problém v konektoru pro sluchátka, může to mít různé příčiny. Častým problémem je to, že se do konektoru dostane prach, žmolky nebo jiné nečistoty, které pak kontakt blokují. K tomu může dojít tak, že zařízení bez připojených sluchátek třeba nosíte v kapse a konektor nemáte zakrytý. Může se také stát, že vám zařízení spadne a konektor sluchátek se poškodí. Může se zdeformovat nebo se uvolní kontakt. Dokonce i průnik vody může kontakt v konektoru poškodit.

Existují dva postupy, jak se pokusit o nápravu uvolněného kontaktu. Mějte ale na paměti, že se zařízením musíte zacházet opatrně, aby nedošlo k dalšímu poškození a riziku, že přijdete o záruku. Ohněte kancelářskou svorku s ochranou plastovou vrstvou a vložte ji do konektoru pro sluchátka. Pak svorkou otáčejte a kruťte s ní, abyste z konektoru odstranili veškeré nečistoty. Na odstranění odolných nečistot můžete použít kontaktní sprej. Malé množství spreje nastříkejte dovnitř a okamžitě zařízení otočte tak, aby z něho mohl sprej vytékat a nedostal se dál. Počkejte, až bude konektor úplně suchý, a znovu ho vyzkoušejte. Pokud problém nespočíval v nečistotě, je čas, aby se na zařízení podíval odborník.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud