Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Významná aktualizace pro Mapy Google: důležité informace se zobrazí rychleji

Jiří Palyza 22.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Google připravil další aktualizaci pro svou oblíbenou mapovou službu. Důležité informace si v jejím prostředí budeme moci zobrazit mnohem rychleji. Pomůže to i firmám a podnikatelům.

Vývojáři pokračují v integraci sociálních médií do prostředí Map Google. Díky nejnovějšímu rozšíření, které obsahuje aktualizovaná verze mapové služby, jsou nyní příspěvky ze sociálních sítí přímo viditelné také v Mapách Google.

Ocení to hlavně firmy a podnikatelé, kteří mohou novinku využít pro online marketing své značky.

Viditelnost ve výsledcích vyhledávání a v Mapách Google už delší dobu umožňuje koncept firemních profilů, Google Business Profiles (GBP). Uživatelé mají díky této koncepci rychlý přístup k firemním informacím. Nejnovější aktualizace ale jde ještě o krok dál a podporuje přímou interakci s firmami a podnikateli.

Google integruje příspěvky z Instagramu, Facebooku a dalších sociálních sítí do GBP. Zákazníkům to má přinést komplexní přehled o online aktivitách konkrétní firmy. A pro firmy samotné to znamená vyšší dopad aktivit v prostředí sociálních médií.

Mapy Google: nová integrace sociálních médií ještě není dostupná pro všechny uživatele

Integrace sociálních médií a mapové značky do vyhledávání Google
Přidání příspěvků ze sociálních sítí by uživatelům mělo poskytnout rychlejší přístup k důležitým informacím. Takto vypadají propojené příspěvky ze sociálních sítí, které se zobrazují v Google profilu na smartphonu.
Zdroj: Search Engine Journal / LinkedIn

Pokud podnikatelé chtějí tuto novinku využít, musejí si své profily přidat do systému GBP. Odkazy na Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, TikTok a další platformy lze přidat úpravou profilu v sekci "Kontakt". Zákazníkům by to také mělo usnadnit vyhledávání firem na sociálních sítích.

Dostupnost této funkce je v současné době regionálně omezená a pro některé GBP ještě nemusí být k dispozici.

Kromě funkcí sociálních sítí Mapy Google zavádí také zobrazení vchodů do budov na mapě. Praktická novinka by měla zlepšit orientaci uživatelů a urychlit pohyb v neznámém prostředí.

Zdroj: Search Engine Journal, Android Police
 

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud