Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp vás překvapí, prošel zásadní změnou grafiky: ne každý uživatel ale hýká nadšením

Jiří Palyza 14.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Možná jste byli v posledních dnech překvapeni, když jste si otevřeli svůj oblíbený online komunikátor WhatsApp. Ano, aplikace prošla redesignem, jehož výsledkem je nové barevné schéma, rozšířený tmavý režim a spousta dalších inovací. Ne všichni uživatelé jsou tím ale nadšeni.

Nejnovější aktualizace WhatsAppu je poměrně zásadní, tedy vztaženo především ke změně vzhledu aplikace pro iOS i Android. Vsadili bychom se ale, že vývojáři očekávali poněkud vřelejší přivítání nového designu.

V aplikaci se objevuje i nové rozvržení ovládacích prvků a je v obou hlavních mobilních systémech podobné. Vyhledávání má mnohem výsadnější pozici v horní části aplikace a pod ním jsou umístěny záložky, umožňující rychlý přístup k nepřečteným zprávám a skupinám. Spodní část okna aplikace bude větší změnou pro uživatele Androidu, kteří zde najdou řadu ikon, umožňujících přístup k chatům, aktualitám, komunitám a dalším funkcím.

Nejvýraznější změnou verze pro Android je ale bezbarvý vzhled aplikace. Zelená barva sice zůstala zachována pro udržení identity značky, ale budete se s ní setkávat v omezenější míře. Podle WhatsAppu je cílem této změny vzhledu usnadnit navigaci a zvýšit uživatelskou vstřícnost.

Nové změny: bezbarvý vzhled, přeskupení ovládacích prvků a vyhledávání s podporou AI
 

Zdroj: X / @WhatsApp

Nejnovější aktualizace by se brzy měla dostat ke každému uživateli. V animaci v příspěvku na síti X je hezky vidět, jaký je rozdíl "před a po" ve verzích pro iOS a Android.

Do vyhledávacího pole v aplikaci WhatsApp vývojáři integrovali chatbot s podporou umělé inteligence Meta AI. Náplní jeho činnosti by měla být podpora uživatelů v roli digitálního asistenta. Měl by pomoci s vyhledáváním konkrétních informací, a také poskytovat podporu při řešení problémů v aplikaci.

Kromě designu vývojáři také optimalizovali výkon aplikace. Uživatelé se (snad) mohou těšit na plynulejší a rychlejší běh komunikátoru. Opravou různých chyb také vylepšili stabilitu aplikace.

Zdroj: Android Police, Mashable, X / @WhatsApp

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud