Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Windows 11 mají neustále problémy s Bluetooth: změní se to už konečně?

Jiří Palyza 17.02.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Microsoft pracuje na změně způsobu zjišťování zařízení Bluetooth v systému Windows. Pokud tuto možnost využíváte a k počítači si různá Bluetooth zařízení připojujete, možná jste si všimli, že se některá z nich nezobrazují v seznamu dostupných. Snad se už brzy dočkáme řešení.

Způsob rozpoznávání zařízení Bluetooth v systému Windows Microsoft plánuje změnit. V současné verzi operačního systému Microsoftu doposud byla filtrována neobvyklá zařízení, jako například chytrá váha nebo teplotní čidla. Pro jejich rozpoznání uživatelé musejí změnit konkrétní nastavení v určené aplikaci, což je poněkud těžkopádné. Vývojáři to nyní chtějí zjednodušit.

Nejnovější sestavení systému Windows 11 24H2, které má číselné označení 26052 a bylo minulý týden uvolněno v experimentálních kanálech Dev a Canary, mění způsob, jakým detekce zařízení Bluetooth funguje. Operační systém nyní správně rozpozná všechna zařízení v blízkosti a neobvyklé typy filtruje do samostatného seznamu.

Nastavení už nemusíte měnit a přístup k exotičtějším periferiím získáte po kliknutí na možnost "Zobrazit všechna zařízení" v seznamu dostupných zařízení Bluetooth.

Kromě problémů s Bluetooth se spolu s novou aktualizací Windows 11 mění i další věci

Nastavení Bluetooth připojení v prostředí Windows 11
Problémy se zařízeními Bluetooth systém Windows 11 způsoboval opakovaně. Nyní se snad začíná blýskat na lepší časy.
Zdroj: Windows 11 / Bluetooth a zařízení

Kromě vylepšení detekce zařízení Bluetooth nabízí nejnovější sestavení 26052 i další užitečné změny v aplikaci Nastavení.

Patří k nim nový nástroj pro kontrolu správné funkce mikrofonu, nástroj pro správu barevných profilů, nová funkce pro zlepšení přístupnosti systému, umožňující ovládat systém hlasem, a dokonce i AI Upscaler. Tato funkce by měla sloužit ke zvýšení rozlišení grafiky a videí. Na rozdíl od některých stávajících metod, které jsou k dispozici pouze pro herní aplikace, připravovaný AI Upscaler by měl být univerzální.

Je ale dobré dodat, že experimentální build Windows 11 s označením 26052 má některé pozoruhodné problémy. K nim patří pády her do zelené obrazovky (takzvaný bugcheck) a dokonce poškození oddílů se ztrátou dat při obnovení. Někteří uživatelé také hlásili problémy s instalací.

Zdroj: NeoWin, Microsoft Community, Windows Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud