Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aplikace Google Kontakty bude ještě lepší: uživatelé, těšte se

Jiří Palyza 15.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Majitelé smartphonů s Androidem budou moci využít praktickou novinku v aplikaci pro správu kontaktů ve svém smartphonu. Nejnovější update tohoto adresáře přináší optimalizované zobrazení telefonních čísel z aplikací třetích stran.

Internetový koncern Google nedávno uvolnil aktualizaci své aplikace Google Kontakty, která uživatelům nabízí několik významných vylepšení. Jedna ze změn se týká zobrazování telefonních čísel z aplikací třetích stran, jako třeba Telegramu nebo WhatsAppu.

V předchozích verzích aplikace pro Android se telefonní čísla z externích aplikací často zobrazovala v několika řádcích, což vedlo k nepřehlednému rozhraní pro uživatele. V nové verzi s číselným označením 4.26 to Google změnil.

Uživatelům se nově zobrazí samostatná část s názvem "Připojené aplikace", ve které uvidí názvy příslušných aplikací a rozbalovací tlačítko, které odkrývá přidružená telefonní čísla. Tato nová funkce pomáhá efektivněji využívat prostor na obrazovce a zlepšuje přehlednost tím, že skrývá čísla a seskupuje je do skupin podle typu komunikátoru, dokud se je sám uživatel nerozhodne zobrazit.

Uživatelé si na aktualizaci možná budou muset počkat o něco déle
 

Seskupování čísel v aplikaci Google Kontakty
Google aktualizoval svou aplikaci pro správu kontaktů s cílem zvýšit její přehlednost především u zobrazování telefonních čísel z prostředí třetích stran.
Zdroj: Android Authority

K celé věci je ale důležité vědět, že dostupnost této nové funkce závisí nejen na aktualizaci samotné aplikace, ale také na úpravách na serverové straně. Ty Google zavádí postupně, což znamená, že někteří uživatelé si na ně ještě budou muset počkat. Platí to i pro případ, kdy mají instalovanou nejnovější verzi aplikace.

Pokud ještě nejsou očekávané změny viditelné ve vaší aplikaci, nezbývá než se obrnit trpělivostí. Google změny zavádí postupně, aby tak zaručil jejich bezproblémovost.

Zdroj: Android Authority, Phone Arena

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud