Přejít k hlavnímu obsahu

Automatické zálohování nejdůležitějších dat

redakce 19.05.2023

Je extrémně důležité chránit svá data před ztrátou kvůli nespolehlivosti disků, ransomwarovým útokům nebo třeba nechtěnému smazání. 

Chip 06/2023:  Ještě nikdy jste nepotřebovali zálohu? Gratulujeme, a přejeme vám, ať to tak zůstane. Bylo by ale mylné z toho vyvozovat, že zálohování dat je zbytečné. Statistiky hovoří jasně proti této domněnce – a to i v případě, že se jako zkušený uživatel o svá data dobře staráte. Kdykoli může dojít k poruše pevných disků nebo SSD a také se stále zvyšuje riziko ransomwarových útoků, při nichž malware zašifruje data v počítači a útočník pak požaduje výkupné za jejich opětovné zpřístupnění. Pravidelné zálohování je proti takovému vydírání velmi dobrou pojistkou.

Požadavky uživatelů na zálohování se ale velmi liší. A nástroje vestavěné v systému Windows jen stěží umožňují zálohování dat podle aktuálních nároků. V naší testovací laboratoři jsme proto důkladně vyzkoušeli hned sedm zálohovacích programů pro Windows 10 a 11, které jsou vysloveně zaměřeny na potřeby soukromých uživatelů, zcela automatizují kompletní zálohování celých disků i zálohování jednotlivých souborů, ukládají zálohy na externí datové nosiče i síťové disky a lze je nezávazně vyzkoušet po dobu 30 dnů.

Srovnávací test zálohovacích programů najdete v červnovém čísle Chipu, které je v prodeji od 24. května.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme