Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

BenQ adaptéry pro bezdrátové připojení projektoru k libovolnému zařízení

Michal Bareš 23.10.2014

BenQ uvádí nová zařízení pro bezdrátový přenos zvuku a obrazu do projektoru.

web-benq-wireless-solution-nahled Wireless Full HD Kit

Wireless Full HD Kit slouží k bezdrátovému přenosu nekomprimovaného Full HD audio/video signálu ze zdrojového zařízení na BenQ Full HD projektor. Souprava obsahuje vysílač se dvěma HDMI vstupy a jedním HDMI výstupem (např. na TV obrazovku) a samostatný přijímač napájený přes USB a přenášející přijatý obraz přes HDMI rozhraní do projektoru. Díky čtyřem integrovaným anténám poskytujícím celkový výkon 20 dBm činí dosah až 30 m, a to i přes pevné překážky, typu zdí apod. Wireless Full HD Kit dále využívá dynamický výběr frekvence přenosu přinášející odezvu menší než 1 ms. To umožňuje kromě promítání filmů i bezproblémové hraní počítačových her.

Wireless Full HD Kit je kompatibilní se všemi BenQ Full HD projektory, včetně profesionální S série a modelů MH/TH. K dispozici je za doporučenou koncovou cenu 7999 Kč s DPH v České republice a 289 euro s DPH na Slovensku.

Qcast Dongle

Adaptér Qcast řeší problematiku využívání vlastních mobilních zařízení k pracovním účelům (BYOD). Podporuje chytré mobilní telefony a tablety běžící na Android, iOS či Windows Phone i běžné počítače s operačními systémy Windows a Mac OS. Přes volně stažitelnou aplikaci Qcast tak lze na BenQ projektor s připojeným Qcast adaptérem promítnout/zrcadlit libovolný obsah, ať již se jedná o prezentaci, projekci fotografií, videa, data z cloudového úložiště, oblíbené hry či ukázky ve webovém prohlížeči. Qcast adaptér umožňuje, kromě klasického Wifi, připojení i prostřednictvím NFC technologie.

Qcast Dongle je kompatibilní se všemi BenQ projektory s portem HDMI. Na trhu je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 1499 Kč s DPH v České republice a 54 euro s DPH na Slovensku.

Sada Quick Wireless Connection

Sada Quick Wireless Connection se skládá z USB modulu pro vysílání a USB modulu pro příjem signálu. Její hlavní výhodou je jednoduchá instalace, kdy odpadá vzájemné složité párování Wifi zařízení. Po zapojení vysílače do zdrojového zařízení dojde k automatickému spárování s adaptérem připojeným k projektoru, což umožní okamžitou projekci bez stahování a instalace ovladačů. Volně dostupná aplikace QPresenter pak podporuje promítání klasických kancelářských programů (Word, Excel, PowerPoint), obrázků, PDF souborů i obsahu ze služby Dropbox.

Sada Quick Wireless Connection je součástí balení projektorů MW665, MX661, MX666, MH680, GP20 a GP30. Kompatibilní je s projektory MS619ST, MX620ST, MW621ST, MW724, MX768, MW769, SH915 a SW916. Samostatně jí lze získat za doporučenou koncovou cenu 1199 Kč s DPH v České republice a 44 euro s DPH na Slovensku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme