Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Chcete odlišit písmo? Takto se ve WhatsAppu píše kurzívou a tučně

Josef Mika 13.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Věděli jste, že v komunikátoru WhatsApp můžete používat různá písma, abyste textům dodali zvláštní akcenty? Poradíme vám, jak na to.

Kapitoly článku

WhatsApp je jednou z nejpoužívanějších aplikací na světě. Je oblíbená zejména mezi lidmi ve věku 18 až 29 let, a to díky jednoduchosti, přístupnosti a také díky četným funkcím, které služba krátkých zpráv svým uživatelům nabízí.

Ne každý ale zná vše, navíc aplikace velmi často zveřejňuje různé aktualizace. Nicméně ti, kteří píší delší texty a chtějí zdůraznit určitá slova, si mohou mimo jiné vybrat z různých druhů písma a podle libosti je ve svých zprávách používat.

Formátování zpráv ve službě WhatsApp - jak to funguje

WhatsApp nabízí svým uživatelům možnost posílat zprávy tučně, kurzívou a také přeškrtnutým písmem. K tomu stačí vložit následující speciální znaky:

  • Tučně : Před a za zvolený text vložte znak hvězdičky *, např. *Ahoj*.
  • Kurzíva : V tomto případě vložte před a za zvolený text znak podtržítka _, např. _Ahoj_.
  • Přeškrtnuté písmo : K tomu je třeba před a za text vložit tildu (vlnovku) ~, např. ~Ahoj~.
whatsapp-pismo

Volbu písma můžete udělat i ručně ve výběru textu. Zdroj: aplikace WhatsApp

Pokud je to pro vás příliš složité, můžete písmo zvolit také ručně. V systému Android musíte vybrat požadovaný text a zvolit možnosti pod třemi svislými tečkami v okně, které se vám po výběru textu objeví. V zařízeních Apple musíte také vybrat zprávu a najít styly formátování pod zobrazenou šipkou.

A ještě něco navíc: Vytváření GIFů a rychlejší vyhledávání emotikonů

Zejména krátká videa jsou obvykle lépe přijímána jako GIFy; navíc šetří velkou část datového objemu. Za tímto účelem vyberte ve zvolené konverzaci ikonu fotoaparátu a začněte natáčet. Před odesláním nyní můžete vybrat ikonu GIF v pravém horním rohu a aplikace WhatsApp automaticky převede váš výtvor na GIF, který běží v nepřetržité smyčce.

whatsapp-gif

Krátká videa je vhodné posílat jako GIF. Zdroj: aplikace WhatsApp

Vyhledávání emoji ve službě WhatsApp je užitečné zejména v případě, že chcete poslat nějaký velmi speciální, ale nemůžete ho najít. V levé dolní části nabídky emoji najdete lupu, kde nyní můžete pomocí vyhledávacích výrazů najít odpovídající smajlík. Totéž platí i pro předinstalované GIFy.

whatsapp-emoji

Pohodlné vyhledávání emotikonů. 

Zdroj: aplikace WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme