Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Co přinese Asus v druhém pololetí?

redakce 03.07.2012

Asus představil několik nových produktů, které plánuje uvést na trh ve druhé polovině letošního roku. Jedná se o Asus AiCloud, kombinaci 802.11ac Wi-Fi routeru a cloudových služeb, díky nimž si můžete jednoduše vytvořit své osobní cloudové úložiště, dále novou řadu monitorů Designo se štíhlým provedením, řadu grafických karet Nvidia GT600 nebo první přídavnou kartu Thunderbolt pro základní desky – ThunderboltEX.

 

Aplikace Asus AiCloud představuje cloudová úložiště přístupná z jakéhokoli zařízení. Postačí, když uživatelé doma zapojí router Asus RT-AC66U jako středobod své sítě. Aplikace AiCloud nabízí více funkcí než ostatní cloudové služby, například vyšší úroveň soukromí díky vlastnímu soukromému cloudu, vyšší rychlost stahování, streamování, sdílení a synchronizaci souborů na více zařízeních. Aplikace AiCloud je zdarma ke stažení na Play Store (pro zařízení se systémem Android) nebo App Store (pro zařízení se systémem iOS).

Router Asus RT-AC66U nabízí dvoupásmové gigabitové bezdrátové připojení s 5. generací standardu Wi-Fi 802.11ac, který je označován také jako 5G Wi-Fi a umožňuje až 3× vyšší rychlosti než stávající standard 802.11n. Je jedním z mála routerů, kterým se dosud podařilo dosáhnout takového zrychlení – v kombinovaném pásmu 2,4GHz/5GHz nabízí rychlost až 1,75 Gb/s. Díky technologii Asus AiRadar sloužící k zesílení a tvarování signálu se hodí pro náročné on-line aplikace. Možnosti jeho uplatnění se rozrůstají zásluhou intuitivního nastavení AsusWRT, několika SSID a podpory IPv6. Když k tomu připočteme ještě rozhraní USB, stává se z RT-AC66U multifunkční zařízení, které lze využít pro 3G, FTP, DLNA nebo jako tiskový server.

Router současně poslouží jako hub pro celou řadu cloudových služeb. Funkce Asus Cloud Disk poskytuje vzdálený přístup k multimédiím uloženým na zařízení připojeném k USB portu routeru Asus RT-AC66U. To znamená, že uživatelé budou moci přistupovat ke svému vlastnímu multimediálnímu serveru z jakéhokoli notebooku nebo smartphonu či tabletu s operačním systémem Android/iOS.

Pomocí funkce Asus Smart Access můžete začlenit libovolný počítač v síti do svého osobního cloudu a sdílet vybrané soubory přes internet. Podporována jsou všechna zařízení se systémem Windows, Mac a Linux. Kompatibilní zařízení můžete pomocí dálkového ovladače dokonce probudit z režimu spánku, takže nebude třeba plýtvat energií kvůli počítačům zapnutým 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Monitory Asus řady Designo MX nabídnou nejen kvalitní obraz s věrnými barvami, ale také elegantní design bez rámečků. 27" monitory Designo MX279H a 23" monitory Designo MX239H se hodí k jakémukoli stolnímu počítači a zásluhou štíhlého provedení s pevným kruhovým stojanem zaberou na stole minimum místa. Tloušťka modelu MX239H činí pouhých 14,5 mm, u modelu MX279H je to jen 17,5 mm. Matný IPS panel s LED podsvícením a úpravou proti odleskům nabízí široké pozorovací úhly 178° a kvalitní reprodukci barev. Kromě toho monitory disponují dvěma vstupy HDMI. O čistý zvuk se stará technologie Asus SonicMaster, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností Bang & Olufsen ICEpower.

Grafické karty Asus GT600 jsou založeny na architektuře NVIDIA GeForce. Vybrat si můžete hned z několika modelů: GT640-2GD3, GT630-2GD3, GT620-1GD3-L a GT610-SL-2GD3-L. Všechny využívají technologii Asus Super Alloy Power, kterou tvoří kvalitní komponenty zajišťující výrazně nižší provozní teploty, vyšší výkon a delší životnost v porovnání s ostatními kartami na trhu.

Prostřednictvím technologie NVIDIA Surround lze ke grafickým kartám Asus GT600 připojit až 3 HD monitory (u modelu GT640-2GD3 dokonce čtyři), což ocení zejména hráči. Každá karta je navíc vybavena výstupem pro 3D HDTV.

Asus představil rovněž přídavnou kartu Thunderbolt. Ta je určena uživatelům základních desek P8Z77 nebo P8H77. Díky plug-and-play zapojení na podporovaných základních deskách je karta ThunderboltEX vhodným řešením pro snadný a flexibilní upgrade, které ocení všichni uživatelé toužící po vyšších přenosových rychlostech. U řad základních desek Asus Z77 a H77 tak prakticky okamžitě můžete využívat datové přenosy až 20× rychlejší než USB 2.0 a 2× rychlejší než USB 3.0.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud