Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hodinky LG G Watch R s kulatým P-OLED displejem

Pavel Trousil 10.09.2014

Firma LG Electronics na veletrhu IFA představila nové zařízení s operačním systémem Android Wear – hodinky LG G Watch R. Druhá generace chytrých hodinek je voděodolná do hloubky jednoho metru a jde o první hodinky s plně kulatým P-OLED displejem čitelným i na přímém slunci.

Kapitoly článku

smartwatch-lg-g-watch-r-nahled

Nositelná elektronika plní dvojí funkci – jsou to doplňky a zároveň i zařízení, která udržují uživatele v kontaktu s online světem, aniž by musel stále vytahovat mobilní telefon. Novinkou tohoto modelu je kulatý ultratenký 1,3palcový P-OLED displej, který je podle výrobce jasný a dobře čitelný z jakéhokoli úhlu pohledu, a to i na přímém slunci. P-OLED displej je díky svému tvaru uživatelsky přátelský. S rozlišením 320×320 a tloušťkou 0,6 mm se jedná o skutečnou špičku mezi displeji.

LG G Watch R jsou vybaveny výkonným procesorem 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 a jejich baterie má kapacitu 410mAh. Hodinky jsou díky svému zpracování navíc odolné vůči prachu a vodě podle třídy IP 67. Elegantní design podtrhuje vyměnitelný pásek z kůže.

Kompatibilní aplikace jsou ke stažení v Google Play Store a patří mezi ně například aplikace pro fitness a zdraví – PPG senzor umístěný v hodinkách monitoruje činnost srdce. Další chytrou vlastností jsou upomínky pro zmeškaný hovor, události v kalendáři a lokální předpověď počasí. LG G Watch R budou na českém trhu dostupné v průběhu roku 2015.

Specifikace LG G Watch

  • CPU: 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400
  • Displej: 1,3“ P-OLED Display (320×320)
  • Paměť: 4 GB eMMC / 512 MB RAM
  • Baterie: 410 mAh
  • Operační systém: Android Wear (kompatibilní se smartphony s Android 4.3 a novějším)
  • Senzory: 9-Axis (gyroskop, akcelerometr, kompas), barometr, PPG
  • Barvy: černá
  • Ostatní: odolnost vůči prachu a vodě (IP67), vyměnitelný pásek z telecí kůže (22 mm)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud