Jak říká známé rčení, cesta za úspěchem je lemována mnoha neúspěchy. A záleží jen na tom, jak se z prohry dokážete poučit pro svou další cestu. Pokud nějaký projekt jen polyká peníze a šance na jeho životaschopnost jsou mizivé, dříve nebo později musí být ukončen. Vtipná webová aplikace "Killed by Microsoft" ukazuje, kolik neúspěšných nápadů už Microsoft musel pohřbít.
Jedním z nich je například Microsoft Silverlight. Tento framework dokázal spouštět aplikace v prohlížeči podobným způsobem, jako Adobe Flash. Po mnoha letech jej ale Microsoft nakonec zařízl. V minulém roce také byl učiněn krátký proces s asistentkou systému Windows, Cortanou.
V budoucnu nás čeká další podobný milník, tedy spíš náhrobní kámen. V říjnu 2025 skončí aplikace Skype pro firmy, a to téměř po osmnácti letech provozu. Jistě se na tom podepsal úspěch Microsoft Teams, a to i díky nárůstu práce z domova anebo vzdálených pracovišť.
Další neúspěšné projekty Microsoftu si můžete připomenout procházkou po virtuálním hřbitově s více než 160 náhrobními kameny.
Killed by Microsoft: tyto známé projekty už jsou minulostí
Kromě už zmíněných služeb bylo v minulosti společností Microsoft zrušeno i několik dalších významných projektů. Mezi jinými to byly například i tyto:
Seznam přání (wish-list): Aplikace zakoupená Microsoftem byla v roce 2020 zrušena. Na jejím základě nakonec vývojáři naprogramovali aplikaci "Microsoft To Do" – Fénix takříkajíc povstal z popela.
Windows Phone: Mobilní operační systém, do kterého v návaznosti na boom trhu s mobily Microsoft vkládal velké naděje, se nedokázal proti Androidu a iOS prosadit. Nakonec byl po devíti letech ukončen.
Microsoft Kinect: Pohybový senzor s kamerou, který se používal v konzolích Xbox 360 a Xbox One, byl zaříznut v roce 2017.
Windows Movie Maker: Tento klasický nástroj pro práci s videi je na trhu již téměř 16 let, ale nikdy se nedokázal prosadit proti lepším freewarovým produktům. S DaVinci Resolve máte k dispozici geniální a bezplatnou alternativu.
Mohlo by vás zajímat
MSN Messenger: Komunikátor byl známý také jako Windows Live Messenger. S příchodem modernějších messengerů a posunem komunikace směrem k chytrým telefonům přestal být MSN Messenger tak populární. Pro chatování mají uživatelé k dispozici bezpečnou aplikaci Signal, kterou můžeme doporučit, případně všudypřítomný fenomén WhatsApp.
Vcelku vtipná hříčka
Ačkoli Microsoft nemá na svědomí tolik služeb jako Google, jeho hřbitov je také docela slušně zaplněn. Některé z ukončených projektů ale docela překvapily. Stačí si dobře prohlédnout zábavnou webovou aplikaci.
Zdroj: Killed by Microsoft