Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Ideál pro šetřivé Čechy? V Chorvatsku pořídíte neomezený tarif za 200 korun

Jakub Fišer 20.06.2024
Zdroj: krakenimages.com / Freepik

Chorvatsko patří mezi českými turisty k evergreenům při výběru letní dovolenkové destinace. Má to svůj dobrý důvod: Balkán je pro Čechy přívětivý, Chorvatsko jako takové je rozmanité a ještě do nedávna bylo i celkem dost levné. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že nákupem lokální SIM karty můžete po návratu domů ušetřit i několik stovek?

Kapitoly článku

Evropský roaming – Chorvatsko

V Chorvatsku není s operátory žádný problém. Země spadá do evropského roamingu, tudíž je zde uplatňováno pravidlo roam-like-at-home. To znamená, že voláte, SMSkujete a datujete za stejných podmínek a za stejné ceny jako v Česku.

Výjimkou jsou neomezené datové tarify, u kterých váš tuzemských operátor vždy určí velikost datového balíčku pro cestování dle tarifu. Většinou jde o 30–70 GB na měsíc, což je pořád celkem slušná porce dat. Více jsme se tématu euroamingu věnovali v samostatném článku o cestování do Chorvatska.

Pokud však v Česku neomezený datový tarif nemáte, musíte spoléhat na počet dat, který máte i doma. A pakliže se nechcete na dovolené moc omezovat, nejspíš vám při 7–14denní dovolené balíček celkem rychle dojde.

Mohlo by vás zajímat

Neomezený tarif za 200 korun

Alternativou jsou nabídky lokálních operátorů v Chorvatsku. Operátor A1, působící i v jiných zemích, například v Rakousku, má navíc velmi zajímavou nabídku neomezeného datového tarifu pro turisty.

SIM karta vyjde na 7,90 eur (necelých 200 korun) a k dispozici s ní máte 100 volných minut v rámci Chorvatské sítě, 100 volných SMS a neomezený datový balíček s rychlostí až 5G. Takto vysoká rychlost běží prvních 100 GB, následně se zpomalí na 64 kb/s, ale pořád máte k dispozici neomezený internet.

Balíček neomezeného internetu za 7,90 eur platí 10 dní, pokud ale v Chorvatsku plánujete zůstat déle, můžete si platnost prodloužit. Jednoduše stačí přes telefon nebo platební bránu na webu operátora nabít SIM kartu na vyšší částku (namísto 8 eur třeba 16–24 eur) a můžete si být jisti, že vám neomezený internet vydrží celý měsíc. Samozřejmě po skončení 10denní lhůty se také obnoví počet volných minut a SMSek.

Mohlo by vás zajímat

Sympatické vyřízení na webu operátora

Maximálně komfortní je i samotné pořízení SIM karty. Nemusíte kvůli tomu nikam chodit, kartu si totiž objednáte na webu operátora ještě před cestou do cílové destinace. Do dotazníku vyplníte adresu vašeho hotelu nebo ubytování a kurýr vám SIM kartu zanechá na místě pro pozdější vyzvednutí.

Nutno uznat, že tato alternativa se vyplatí najmě ve chvíli, kdy plánujete v Chorvatsku zůstat déle než 7 dní a plánujete značnou část vašeho domácího tarifu prosurfovat. Nabídka je o poznání výhodnější než dokupování datových balíčků u vašeho domácího operátora. Navíc neriskujete eventuální roamingové problémy.

Zdroj: A1


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme