Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Konečně přeposílání fotografií přes WhatsApp v plné kvalitě: Nová funkce je k dispozici pro všechny uživatele

Josef Mika 18.08.2023

Ve WhatsAppu mohou nyní uživatelé posílat své fotografie v HD kvalitě. Dlouho očekáváná funkce, která umožní pohodlné sdílení fotek v neořezaném rozlišení, je dostupná už všem. Jak funguje?

Kapitoly článku

Poté, co byla tato funkce původně vyhrazena pro uživatele beta verzí systémů iOS a Android (psali jsme o tom zde), zavádí nyní vývojáři WhatsAppu odesílání fotografií ve vysokém rozlišení i pro uživatele standardní verze oblíbeného komunikátoru.

Dosud měli uživatelé možnost používat k posílání fotek v aplikaci WhatsApp pouze standardní kvalitu. Nyní si můžete vybrat, zda chcete fotografii odeslat ve standardní nebo HD kvalitě. Příslušný počet pixelů snímků závisí na původní velikosti fotografie. Kvalitu HD lze logicky zvolit pouze v případě, že je pro to obrázek dostatečně velký.

Odesílání obrázků přes WhatsApp v HD rozlišení – tak to funguje

whatsapphd

Od teď lze ve službě WhatsApp posílat fotografie také v kvalitě HD. Zdroj: WhatsApp

Při odesílání obrázku prostřednictvím aplikace WhatsApp najdete v horní části obrazovky novou možnost naznačenou ikonkou HD. Pokud na ni klepnete, zobrazí se dvě možnosti, viz screenshot výše.

Důležité: Fotografie ve vysokém rozlišení jsou před odesláním ve službě WhatsApp také komprimovány. Nová možnost znamená pouze to, že obrázky jsou volitelně odesílány v lepší kvalitě než dříve.

Pokud chcete obrázek bezpodmínečně odeslat v nekomprimované verzi, je to stále možné prostřednictvím malého triku. Je potřeba sdílet fotografii jako dokument (otevřete požadovanou historii chatu a klepnete na kancelářskou sponku v pravém dolním rohu obrazovky). WhatsApp vám nově umožňuje sdílet soubory o velikosti až 2 GB.

Zdroj: WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme