Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mimozemšťané opět útočí – kultovní hra Space Invaders dostala novou podobu

Pavel Trousil 19.07.2023

Na počest 45. výročí legendární hry " Space Invaders " Google ve spolupráci se společnostmi Taito a Unit9 proměňuje svět v hernu - díky rozšířené realitě a technologii ARCore. Hru Space Invaders: World Defense si můžete zdarma zahrát na mobilu s Androidem a iOS a jen venku.

Space Invaders je arkádová střílečka, která vznikla už v roce 1978. V Japonsku ji vyráběla a prodávala společnost Taito. Stala se jakýmsi vzorem pro ostatní hry a dodnes je legendou. Cílem hry je porazit vlnu za vlnou sestupujících mimozemšťanů pomocí horizontálně se pohybujícího laseru a získat co nejvíce bodů.

screenshot-20230719-090655-space-invaders-nahled

Mimozemšťané opět útočí – kultovní hra Space Invaders dostala novu podobu v rozšířené realitě. | Zdroj: screenshot hry Space Invaders

Hra byla komerčně úspěšná hned po svém vydání - do roku 1982 vydělala 3,8 miliardy dolarů a čistý zisk činil 450 milionů dolarů. Tím se stala nejprodávanější videohrou a nejvýdělečnějším zábavním produktem své doby a nejvýdělečnější videohrou všech dob.

Nyní tato 45 let stará hra znovu ožívá. Vzkřísit se ji snaží Google společně s Taito a Unit9 a to na mobilních telefonech v prostředí rozšířené reality. Vychází přitom v době, kdy se mnoha jiným hrám využívajících rozšířenou realitou příliš nedaří.

Zatímco hra Pokémon Go od Nianticu zaznamenala obrovský úspěch, studio ukončilo vývoj podobných her velkých značek, jako je Harry Potter, Transformers nebo NBA. Podobně Microsoft v roce 2021 ukončil AR hru Minecraft a CD Projekt Red právě skončil se svou AR hrou Zaklínač.

Až čas ukáže, zda si hra Space Invaders: World Defense najde své fanoušky, kteří budou rádi poskakovat po ulicích a bránit svět před přívalem mimozemšťanů. Hra by také mohla být dobrou ukázkou technologie ARCore od Googlu, na které je založena. Za vyzkoušení nic nedáte a určitě stojí za to a některé děti i dospělí se díky ní alespoň dostanou ven.

Zdroj: taitochannel, SPACE INVADERS: World Defense』Game introduction trailer

Zdroj: Space Invaders, Google Twitter, Wikipedia, hra pro Android, hra pro iOS, ARCore, Google blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme