Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejoblíbenější aplikace všech Pražáků: PID Lítačka dostává kupu nových funkcí

Jakub Fišer 22.02.2024
Zdroj: Tamas Tuzes-Katai / Unsplash

Pražský dopravní podnik, který na své oficiální aplikaci spolupracuje s Operátorem ICT, představil celou řadu nových chytrých funkcí pro aplikaci PID Lítačka. K novinkám patří podrobnější navigace „od dveří ke dveřím“, zapojení dalších prvků mobility než jen MHD a lepší informace o zpoždění.

Kapitoly článku

Oficiální účet Pražské integrované dopravy (PID) sdílel na síti X novinky týkající se aplikace PID Lítačka. Ta sloužila od začátku jako základní vyhledávač dopravních spojů (metro, autobus, tramvaj) a také pro prokazování platným kuponem Lítačka. Nyní se však zdá, že autoři aplikace mají ambicióznější plány.

Metrem, autem nebo pěšky

Hlavní novinkou je zapojení všech druhů mobility, od MHD, vlastních aut, přes chůzi až po sdílená kola a auta. Při vyhledávání destinace si zkrátka zvolíte, jaké všechny druhy dopravy má aplikace brát v potaz a pak už jen následujete vyhledaný spoj.

Zcela nově jsou pak pojaty pěší přesuny, které se nově vyhodnocují nad uliční sítí a nad sítí chodeb v metru. Díky tomu jsou přesuny realističtější a vyhledávač umí nabídnout nové zajímavé varianty při hledání.

Zdroj: @PIDoficialni / X

Propracované zpoždění

Nejvíce vidět je asi práce se zpožděním. Vyhledávač do trasy započítává zpoždění a díky tomu také dává realističtější plány. Škrtnutý čas je dle jízdního řádu, červeně předpoklad. „Při tom se hlídá, aby spojení vycházelo nejen ‚na papíře’, ale i ve skutečnosti,“ tvrdí oficiální účet na X.

Informace o jízdném

Nový vyhledávač také dává mnoho podrobnější informace o jízdném. Typicky se to hodí při kombinaci předplatného, které již máte, s doplatkem za pásma navíc, popřípadě s nutností pořídit si jízdenku v případě, že vám předchozí zakoupená již vyprší.

Do budoucna PID Lítačka přidá také aktuální polohy jednotlivých spojů (tramvaj, autobus, vlak) na mapě, aby měl uživatel lepší představu o tom, kde se nachází spoj, na který čeká. Tuto funkci již umí webová aplikace mapa.pid.cz. U každého spoje pak chtějí vývojáři do budoucna uvést podrobné informace o bezbariérovosti, o klimatizaci a další drobnosti.

Zdroj: @PIDoficialni / X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud