Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové Baldur’s Gate 3 je tady: obří RPG nabídne kouzla i milostný vztah s medvědem

Jakub Fišer 08.08.2023

Devadesátá léta minulého století se v herním odvětví nesla hlavně ve znamení dvou fantasy RPG sérií: The Elder Scrolls a Baldur’s Gate. Zatímco první zmíněná se dokázala prosadit i v dalších dvou dekádách, série Baldur’s Gate zhasla v zapomnění. Až do teď, vrací se totiž se svým třetím dílem, na kterém pracovali vývojáři ze studia Larian Studios.

Kapitoly článku

Návrat Baldur’s Gate

Baldur’s Gate 3 je fantasy RPG s otevřeným světem. Příběh a hlavně způsob vyprávění je inspirován společenskou hrou Dračí doupě (Dungeons and Dragons), která zažila největší dobu své slávy v 80. a 90. letech minulého století.

Nový přírůstek do série je de facto klasické hardcore RPG, které nabízí jak hru pro jednoho hráče, tak prvky kooperativního multiplayeru. Hráči si mohou vytvořit jednu nebo více postav a spolu s počítačově generovanými postavami vytvořit skupinku, která bude prozkoumávat herní svět.

Souboje probíhají tahově, tedy například jako v titulech Divinity: Original Sin a dalších. Baldur’s Gate 3 se tímto způsobem boje liší od ostatních dílů série a také od dalších RPG her, například od studia Bethesda.

| Zdroj: GameSpot / YouTube

Svérázné herní mechaniky

Vývojáři ze studia Larian mají také svérázný styl humoru, proto je hra opatřena řadou zajímavých voleb a aktivit v otevřeném světě. Ve světě Baldur’s Gate 3 totiž můžete s jednotlivými postavami navázat romantický vztah. V jednom z trailerů dokonce vývojáři ukázali, že hlavní postava může mít i pohlavní styk s medvědem, respektive lesním čarodějem druidem, která se však v grizzlyho promění.

Baldur’s Gate 3 už podle prvotních recenzí má rozhodně co nabídnout nejen fanouškům žánru a celé série, ale také klasickým milovníkům starých dobrých RPG. Hra je venku již od 3. srpna, a to na PC (Windows i macOS), PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Zdroj: TechRadar, Wikipedia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud