Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové video vyvolalo otázky: bude mít Google nové logo?

Josef Mika 12.02.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Nedávno zveřejněné video od Googlu vyvolalo u mnoha uživatelů podezření, že se společnost chystá změnit své logo. Co přesně se za ním skrývá?

Google nedávno všechny překvapil přejmenováním své generativní AI z Barda na Gemini. Uvidíme, zda to bude stačit k tomu, aby se Gemini v myslích uživatelů etabloval jako úspěšný konkurent ChatGPT.

Video, které oznámení doprovází (klip najdete níže), však může poukazovat na ještě jinou věc: na nadcházející zásadní změny identity Googlu. Tvrdí to alespoň specializovaný server 9to5Google.

Na konci videa o Gemini nás totiž přivítá nová animace zobrazující ikonu ve tvaru hvězdy, kterou Google používá pro své produkty umělé inteligence a která se mění v klasické logo G.

Přizpůsobené logo Google: plánuje společnost nový design?

Zdroj: Google / YouTube

Není to poprvé, kdy se tyto prvky prolínají, ale je to poprvé, kdy vidíme logo G, které se vzdává segmentovaných červených, modrých, žlutých a zelených prvků a místo toho ukazuje proces, ve kterém své základní barvy mísí. Zdá se, že to představuje modernější přístup ke stávajícímu brandingu společnosti Google.

Není jasné, do jaké míry logo naznačuje komplexní úpravu designu Googlu. Mluvčí serveru 9to5Google potvrdil, že v současné době se neplánují žádné změny týkající se kompletního redesignu celé platformy. Více informací na toto téma se možná dozvíme za tři měsíce na veletrhu I/O.

Zdroj: 9to5Google

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud