Výrobce procesorů AMD přetaktování usnadňuje prostřednictvím vlastního nástroje s názvem AMD OverDrive, který si můžete stáhnout například na adrese jdem.cz/cd2a43. Po instalaci tohoto nástroje a jeho spuštění přejděte na záložku »Performance Control« a na část »Clock/Voltage«. Tak vás nástroj AMD OverDrive bude informovat o aktuálním výkonu a nastavení vašeho počítače. Pokud chcete procesor přetaktovat, nejprve zaškrtněte volbu »Select all Cores« pro výběr všech jader procesoru. Potom posuňte jezdec »CPU Core 0 Multiplier« doprava.
V horním poli »CPU Core 0 Speed« uvidíte aktuální rychlost procesoru »Current Speed« po změně multiplikátoru. Jestliže po přetaktování dojde k nějaké chybě, experimentujte i s jezdcem »CPU VID« pod »Voltage (V)«, kde máte možnost ovlivnit napětí procesoru. Důležité při této činnosti je stále sledovat teplo generované procesorem – tento údaj najdete pod »Status Monitor | CPU Status«. Za ideální je považována teplota nižší než 60 °C.
Než nastavené změny potvrdíte, měli byste pro začátek v nástroji AMD OverDrive pod »Performance Control | Stability Test« provést několik zkušebních „jízd“ s cílem zjistit, zda bude počítač po přetaktování dostatečně stabilní, a bude tedy pracovat bez náhlých výpadků. Další testy stability pak můžete zajistit například pomocí programu Cinebench, který najdete na našem DVD. Pamatujte, že přetaktování provádíte na vlastní riziko.