Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pět nových fototiskáren PIXMA

Pavel Trousil 22.01.2014

Značka Canon rozšiřuje svoji řadu jednoúčelových i multifunkčních tiskáren o pět nových modelů – PIXMA iP8750, iX6850, MX475, MX535 a iP2850. Obohacuje tak svoji produktovou řadu tiskáren pro domácí i kancelářské využití. Zároveň přichází se dvěma zcela novými modely, které nabízejí pokročilé tiskové funkce a umožňují tisk až do formátu A3+.

cip8750-nahled

Nové tiskárny PIXMA jsou vhodné pro všechny uživatele, kteří využijí široké možnosti tisku, včetně tvorby fotografií. Nový model PIXMA iP8750 je určen speciálně pro fotografické nadšence – nabízí špičkový tisk až do formátu A3+. Kvalitní tisk barevných a černobílých fotografií s hladkými přechody umožňuje systém se šesti inkousty, který zahrnuje i samostatný šedý inkoust.  Model iP8750 využívá kapičky inkoustu s minimálním objemem 1 pl a nabízí tiskové rozlišení až 9 600 dpi. Nová tiskárna podporuje bezokrajový tisk fotografií až do formátu A3+. Rychlost tisku je podle normy ISO ESAT 14,5 stran za minutu u černobílých výstupů a 10,4 stran za minutu u barevných. Tisk fotografie formátu A3 v průměru trvá dvě minuty.

Tiskárna nabízí také WiFi rozhraní a podporuje technologie mobilního tisku Google Cloud Print a Apple AirPrint. Uživatelé mají k dispozici aplikaci Canon PIXMA Printing Solutions, s níž lze tisknout fotografie včetně nastavení rozměrů a typu materiálu z chytrého telefonu nebo tabletu. Nový model iP8750 umožňuje přímý potisk CD/DVD a tisk etiket pro tyto disky, uživatelé si navíc mohou vybírat z řady připravených šablon.

PIXMA iX6850 –výkonný tisk pro domácí kancelář

Výkonná tiskárna PIXMA iX6850 umožňuje tisk až do formátu A3+  nahrazuje předchozí model iX6550. Hodí se pro tisk rozměrných tabulek, plakátů a fotografií. Díky podpoře bezdrátové i drátové konektivity vyhovuje požadavkům na síťová připojení v domácím i v kancelářském prostředí. Model je kompatibilní s aplikací Canon PIXMA Printing Solutions, ale také s technologiemi mobilního tisku Google Cloud Print a Apple AirPrint. Uživatelé tak mohou jednoduše tisknout přímo z mobilních zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony.

cix6850-nahled

Na tisku v kvalitě plně srovnatelné s fotografickými laboratořemi se podílí systém s pěti inkousty, který využívá jak černý pigmentový inkoust, tak i barevné inkousty na bázi barviva. Tiskárna iX6850 je rychlá – podle normy ISO ESAT zvládá až 14,5 stran formátu A4 za minutu u černobílých výstupů a 10,4 stran formátu A4 za minutu u barevného tisku. Volitelně lze využít zásobník černého pigmentového inkoustu velikosti XXL s výtěžností až 1000 stran A4.

PIXMA MX475 a PIXMA MX535 – multifunkce pro domácí kanceláře

Dvojice nových zařízení kategorie „vše v jednom“, PIXMA MX475 a PIXMA MX535, nabízí možnost tisku, ale také kopírování, skenování a faxování. Automatický podavač dokumentů na 30 listů zajišťuje dávkové kopírování nebo skenování. Model MX535 navíc podporuje oboustranný tisk, kterým lze snížit spotřebu papíru.

cmx475-nahled

Oba modely nabízejí široké možnosti síťového tisku, mj. podporují aplikaci Canon PIXMA Printing Solutions a technologie mobilního tisku Google Cloud Print i Apple AirPrint. Oba modely navíc podporují bezdrátový tisk i bez připojení tiskáren k síti – nabízejí totiž speciální režim přístupového bodu.

PIXMA iP2850 – tisk v domácím prostředí

Společnost Canon uvádí i jednu novinku pro čistě domácí uživatele – kompaktní jednoúčelovou tiskárnu PIXMA iP2850. Tento nový model nahrazuje současný typ iP2700 a stejně jako tato tiskárna je i PIXMA iP2850 určená pro každodenní použití. Tiskárna na pracovním stole zabere jen minimum místa a umožňuje tisknout kvalitní dokumenty s ostrým textem i kvalitní fotografie v přirozených barvách, a to díky technologii FINE. Tato technologie spojuje výhody černého pigmentového tisku s výhodami barevných inkoustů, které jsou založené na speciálních barvivech.

cip2850-nahled

Domácí uživatelé ocení i funkci automatického vypínání, která po nastavené době nečinnosti tiskárnu vypne a sníží tak spotřebu elektrické energie. Druhou částí této automatiky je funkce Auto Power On, která tiskárnu zapne ve chvíli, kdy uživatel začne tisknout. Výhodou je i podpora tichého režimu, který přispívá k téměř neslyšitelnému tisku.

Všech pět nových tiskáren PIXMA umožňuje využívat zásobníky velikosti XL, které jsou větší a nákladově výhodnější, než standardní inkoustové kazety. Model iX6850 navíc podporuje volitelný zásobník černého pigmentového inkoustu velikosti XXL, který umožňuje tisk až 1000 stran formátu A4 bez nutnosti výměny inkoustu. Všechny nové tiskárny PIXMA nabízejí aplikaci My Image Garden. Tato platforma spojuje veškerý software pro řadu Canon PIXMA do jednotného a snadno ovladatelného rozhraní. Aplikace zajišťuje přirozenou navigaci mezi tiskovými a skenovacími funkcemi.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud