Používání pirátského softwaru vytváří mnoho příležitostí k šíření malwaru. Ačkoli je tato praxe často spojována s počítači se systémem Windows, ušetřeni nejsou ani majitelé počítačů Apple. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Jamf například zjistili, že útočníci implantovali nástroj pro těžbu kryptoměn XMRig do pirátských verzí oblíbeného nástroje pro střih videa Final Cut Pro vyvinutého společností Apple.
Vzhledem k tomu, že těžba kryptoměn vyžaduje velký výpočetní výkon, zařízení s výkonnými procesory Applu činí ze strojů se systémem macOS lukrativní cíl pro aktéry hrozeb prahnoucí po kryptoměnách.
Výzkumníci tvrdí, že nově odhalený malware založený na XMRig běží na pozadí zařízení uživatelů, na kterých jsou nainstalovány nelegální verze Final Cut Pro. Kromě toho tento malware nezachytil ani server VirusTotal, což je agregátor mnoha antivirových programů.
Jedním z důvodů, proč se malwaru dařilo tak dlouho skrývat, je použití projektu i2p (Invisible Internet Project), který je méně nápadnou alternativou sítě Tor. Malware využíval i2p ke stahování škodlivých komponent a odesílání vytěžených kryptoměn zpět útočníkům.