Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PlayStation 5 Slim poprvé naživo: bude takto vypadat nová konzole od Sony?

Jakub Fišer 15.08.2023

Spekulované představení nové verze konzole PlayStation 5 se blíží. Na internet dokonce unikly obrázky a video údajné finální varianty konzole se zatím nepotvrzeným názvem „PlayStation 5 Slim“. Jak se vám novinka zamlouvá?

Kapitoly článku

PlayStation 5 Slim na cestě

Původní obrázek nového PlayStationu sdílel na svém profilu na síti X (dříve Twitter) Andrew Marmo, který jej ukořistil na čínské sociální síti. Podle jeho informací má nekvalitní fotka zobrazovat oficiální prodejní balení PlayStation 5 Slim, nové revizi konzole od Sony.

Pro upřesnění, PlayStation za svůj životní cyklus prochází několika úpravami vnitřností a zevnějšku. Tyto nové verze se nazývají revize. Pravidelně dorazí také speciální revize označovaná jako „Slim“ (anglicky tenký, hubený), která má nabídnout výrazně kompaktnější rozměry. Na závěr životního cyklu dorazí také varianta „Pro“, vylepšená původní konzole, hlavně po stránce výkonu.

| Zdroj: Kevin Kenson / YouTube

Tenčí, ale výkonnější nebude

Obrázek však není moc průkazný, neboť zobrazuje pouze horní hranu herního zařízení. Xkový profil @BwE_Dev pak sdílel i 9sekundový videozáznam obalu této konzole, tedy jakési vnější schránky bez komponent uvnitř. Fanoušci tak mají dobrou šanci podívat se na to, jak má nová revize PlayStation 5 vypadat.

Design je podle onoho videa upraven jen zlehka. Zůstává kombinace černého těla a bílých bočnic, přičemž ty jsou v horní polovině odděleny designovým předělem. Tento prvek notně připomíná oddělující designovou čáru na těle konzole PlayStation 4.

Podle již dříve uniklých informací by mělo japonské Sony představit tuto lehce menší a upravenou variantu PS5 ještě letos, pravděpodobně před Vánoci. Jak to bývá, nepůjde o výkonnější verzi, pouze mírně upravený zevnějšek. Všechny uvedené informace je však třeba brát s rezervou, nejde totiž o oficiálně potvrzené údaje.

Zdroj: @BwE_Dev / X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud