Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Připojení Bluetooth klávesnice k televizi Samsung

Pavel Trousil 16.06.2016

Před tím než začnete k televizoru připojovat bezdrátovou klávesnici s rozhraním Bluetooth, ověřte si, zda je jím televizor vůbec vybaven. 

Obecně ale u novějších televizorů Samsung s rokem 2012 a novějším platí, že pokud mají Wi-Fi rozhraní, mají i Bluetooth. Pokud je to možné vyberte si klávesnici s rychlejším Bluetooth 3.0. Pokud máte klávesnici zakoupenou, musíte ji nabít, případně vybavit baterie a zapnout ji. Dále zapněte televizor Samsung a na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko »Menu«. Objeví se nabídka, ze které postupně vyberte »Systém« a následně »Správce zařízení«.  Poté z nabídky vyberte »Přidat klávesnici Bluetooth«.

Ověřte zda je klávesnice Bluetooth zapnutá, případně zda je potřeba zapnout nějaké tlačítko pro párování s novým zařízením. Pokud televizor klávesnici nerozpozná, ne potřeba ji přisunout blíže k televizoru a stisknout tlačítko »Obnovit«.  Televizor pak znovu vyhledá dostupné klávesnice. Ze seznamu výsledků vyberte správnou klávesnici a poté vyberte možnost »Spárovat a připojit«.  Na obrazovce se pak objeví číslo. Zobrazené číslo je potřeba vyťukat na klávesnici a tím dojde k jejímu spárování s televizorem. Pokud chcete změnit jazyk klávesnice, opět použijte dálkový ovladač a postupně stiskněte »MENU | Systém | Správce zař. | Nastavení klávesnice | Možnosti klávesnice«. Z nabídky vyberte »Jazyk klávesnice« a zvolte požadovaný jazyk, případě i typ klávesnice. Následně můžete televizor ovládat prostřednictvím Bluetooth klávesnice.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud