Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Služba Midjourney ve verzi 5.2 získala zajímavou funkci Zoom Out

Pavel Trousil 27.06.2023

Midjourney je online služba, která na základě textového zadání uživatele dokáže pomocí umělé inteligence vygenerovat požadované obrázky. Nyní získala novou funkci Zoom out, která zajistí, že na obrázku budete mít od vygenerovaného objektu trochu větší odstup. S výsledkem tam často budete spokojenější.

Midjourney je nástroj, který pomocí AI (umělé inteligence) generuje obrázky na základě textu, který do něj uživatel zadá. Uživatel v angličtině popíše, co by na obrázku chtěl a přidá ještě doplňují údaje o stylu, realističnosti, rozměrech a podobně.

Pokud vygenerovaný obrázek neodpovídal představám, mohl u6ivatel popis (výzvu) přeformulovat, nebo si nechat vygenerovat od Midjourney alternativy. Nyní je ale k dispozici nová funkce Zoom Out, kterou můžete používat podobně jako u fotoaparátu.

zoom4-nahled

Zoom out funguje podobně jako zoom u fotoaparátu - naznačen je záběr původního obrázku. | Zdroj: vygenerováno pomocí Midjourney

Lepší kompozici obrázku totiž někdy získáte, když bude mít od předmětu zájmu trochu odstup. Můžete poodstoupit, nebo si odzoomovat. Tato funkce tedy umožňuje zachovat centrální syntetizovaný obraz a zároveň automaticky vytvořit větší scénu kolem něj, což simuluje oddálení pomocí objektivu fotoaparátu.

zoom-nahled

Tlačítka nové funkce se objeví po zvětšení jedné ze čtyř variant. | Zdroj: screenshot Midjourney.com

Na rozdíl od DALL-E a funkce Generative Fill aplikace Photoshop beta však nelze zadat do Midjourney vlastní fotografii a nechat si ji pomocí této funkce rozšířit. V současné době funguje zvětšování ve verzi 5.2 pouze u obrázků vygenerovaných v rámci služby Midjourney.

zoom3-nahled

Použít lze Zoom Out 2x, 1.5x nebo vlastní. | Zdroj: Midjourney web

Po zadání výzvy se vygenerují čtyři verze obrázku. Pokud si jeden z nich necháte zvětšit (upscalovat) následně můžete použít zmiňovanou funkci Zoom Out, a to Zoom Out 2x, Zoom Out 1.5x, nebo Custom Zoom. Nebo rovnou můžete do výzvy zadat parametr „--zoom 2“.

Kromě "oddálení" patří mezi nejvýznamnější novinky verze 5.2 přepracovaný estetický systém, který slibuje lepší kvalitu obrazu, a silnější příkaz "--stylize", který účinně ovlivňuje, jak realisticky má obrázek vypadat. K dispozici je také nový "režim vysoké variability" (high variation mode), aktivovaný ve výchozím nastavení, který zvyšuje kompoziční rozmanitost mezi generacemi obrázků.

Zdroj : Midjourney


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme