Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Smrdutá bažina nebo palác pro Barbie: nejdivnější ubytování, které si dokážete představit

Jakub Fišer 03.05.2024

Se službou Airbnb nejspíš přišel do styku každý. Je to skvělá alternativa, pokud se chcete kdekoliv ubytovat, ale nechcete si pronajímat hotelový pokoj. Navíc vám k tomu stačí pouze telefon s Androidem nebo iOS. Kromě obvyklých apartmánů a ubytovacích prostorů však Airbnb nabízí i unikátní zážitky „jako z filmu“. Které jsou ty nejzvláštnější?

Kapitoly článku

Hacienda Barbie a Kena

Na kalifornské pláži Malibu pronajímá Airbnb palác jako vystřižený z filmu Barbie od Grety Gerwigové. K dispozici jsou dvě ložnice a samostatná koupelna, zároveň na celém pozemku je obrovské množství všelijakých rekvizit z filmu. Cena jedné noci v této růžové haciendě se pohybovala kolem 60 dolarů (asi 1 400 korun), šlo ale o limitovanou možnost, která se v bližší době nebude opakovat.

Dům Barbie a Kena
Zdroj: se svolením Airbnb
Bažina z filmu Shrek
Zdroj: se svolením Airbnb

Bažina ze Shreka

Ve Skotsku, v obci Newtonmore, Airbnb vybudovalo přesnou repliku hnijící bažiny z animované filmové série Shrek. Zákazníci zde mají k dispozici jednu ložnici, hlavní místnost a bohaté exteriéry, včetně ikonické toalety a sprchy, které se obojí nachází zhruba 20 metrů od vchodu do chýše. Noc v této ikonické bažině byl zdarma, ale zase jen pro první dva šťastlivce.

Mohlo by vás zajímat

Dům X-Men

Neméně povedenou atrapou filmového sídla je dům, ve kterém v komiksové předloze dělal Profesor X z roztržitých mutantů X-Meny. Dům se nachází v New Castle v americkém státě New York. Všechny interiéry mají stylovou komiksovou úpravu, na stěnách také visí klasické obrázky z původních komiksů. K dispozici jsou zde 4 ložinice, 2,5 koupelny a zajímavé exteriéry. Ubytování je stále k dispozici, cena za jednoho hosta je 2 252 korun.

Sídlo X-Menů
Zdroj: se svolením Airbnb
Dům z filmu Vzhůru do oblak
Zdroj: se svolením Airbnb

Létající dům ze Vzhůru do oblak

Toto je skutečný bizár. Airbnb nabízí možnost zdarma strávit noc v domě, který je přesnou kopií domku z filmu Vzhůru do oblak. V něm ne vás čeká opět spousta rekvizit, jedna ložnice, obývák a koupelna. Replika je umístěna v poušti v americkém Novém Mexiku, nedaleko od Los Alamos. A teď to nejzajímavější: součástí ubytování je jeřáb, který může na váš povel zvedat dům s 8 000 balonky na střeše do vzduchu.

Zdroj: Airbnb


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud