Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Snadno ovladatelný osobní cloud od Iomegy

redakce 13.01.2011

Společnost Iomega oznámila zajímavou a praktickou novinku pro sdílení dokumentů v rámci osobního cloudu. Technologie Iomega Personal Cloud vzdálený přístup pro malé firmy i koncové uživatele s dostatečnou bezpečností a snadným zálohováním. Přihlášení do cloudu je realizováno e-mailem s přístupovým kódem.

Iomega Personal Cloud zpřístupňuje prostřednictvím internetu vaše síťové úložiště Iomega dalším uživatelům nebo zařízením. Na rozdíl od většiny aplikací pro veřejný i privátní cloud je technologie Iomega Personal Cloud zcela samoobslužná – obsah i přístup k němu vždy zůstává pod vaší kontrolou. Navíc vám nikdy nebudou účtovány žádné poplatky za využití ani předplatné.

Jak funguje Iomega Personal Cloud

Uživateli nového zařízení Iomega NAS postačí k vytvoření osobního cloudu jen pár minut. Obrazovka s nastavením osobního cloudu vás požádá o zadání požadovaného názvu osobního cloudu a o potvrzení, zda má být osobní cloud vytvořen. Pak můžete do osobního cloudu pozvat až 250 členů (tj. zařízení), takže lze pracovním kontaktům, kolegům nebo přátelům a příbuzným po celém světě umožnit – podle vámi stanovených pravidel – kopírování a přímé sdílení souborů mezi počítači, jako by byly všechny současně připojeny ke stejné místní síti.

Výhody a funkce technologie Iomega Personal Cloud

K vytvoření a správě osobního cloudu nepotřebujete žádné znalosti IT. Vše je hotovo za pár minut. Když do svého osobního cloudu pozvete nového uživatele, obdrží e-mailem odkaz a autorizační kód, který mu automaticky nainstaluje program Iomega Storage Manager. Ten pak vytvoří na pracovní ploše písmeno sdílené jednotky. Pro přístup k osobnímu cloudu stačí kliknout na písmeno této jednotky.

Cenová dostupnost – kromě pořízení síťového úložiště Iomega StorCenter nejsou třeba žádné další investice. Iomega Personal Cloud je tedy nejdostupnější způsob ochrany a sdílení dat v malých a středních firmách, respektive sdílení digitálních vzpomínek s přáteli a příbuznými.

Synchronizace – uživatelé po celém světě mohou přímo synchronizovat soubory mezi počítači, jako by byli připojeni ke stejné místní síti. Mnoho malých a středních firem stále uchovává nejdůležitější soubory na místních discích. Díky technologii Iomega Personal Cloud budete moci skoncovat s přenášením souborů na flash discích nebo jejich posílání e-mailem do vedlejší kanceláře.

Spolupráce – podnikoví uživatelé si mohou vzájemně zobrazit a upravovat dokumenty (například texty, tabulky nebo prezentace), což umožňuje spolupráci v reálném čase i geograficky vzdáleným pracovníkům. Spotřebitelé pak mohou bleskurychle sdílet rodinné fotografie, videa a další digitální soubory.

Zabezpečený přenos velkých nebo důvěrných souborů – objemné soubory obsahující video, zvuk nebo grafiku mohou snadno zahltit e-mailový systém malé firmy. Posílání citlivých souborů e-mailem s sebou nese značná bezpečnostní rizika. Proto Iomega Personal Cloud nabízí funkci, pomocí níž lze pouhým přetažením snadno a bezpečně přenést velké nebo důvěrné soubory.

Zabezpečení a plán obnovy dat po havárii – v menších společnostech bývají místně uložené soubory ohroženy krádeží, požárem a závadami na softwaru i hardwaru. Iomega Personal Cloud integruje redundanci na všech úrovních: pevného disku, serveru i datacentra. Kdyby došlo k havárii, stačí dvě zařízení Iomega StorCenter a osobní cloud, který zajistil zálohování firemního úložiště do jiného umístění – a hned máte k dispozici plán obnovy dat po havárii, který umožňuje jednoduše zkopírovat soubory a bez prodlení tak obnovit provoz.

Zabezpečený přístup – data v osobním cloudu jsou dostupná jen těm uživatelům, kterým byla udělena příslušná přístupová oprávnění. Během přenosu po Internetu lze uplatnit i jiná ochranná opatření, například 128bitové šifrování AES. Dalším faktorem, který se podílí na ochraně dat uložených v osobním cloudu před neoprávněným přístupem a před hackery během přenosu po Internetu, je zabezpečené přihlašování.

Nízké nároky na údržbu – po instalaci a nastavení systému není nutná prakticky žádná údržba. Je sice stále nutné zajistit správu uživatelských účtů, ale úkony jako správa diskového pole nebo sledování stavu úložiště jsou již zbytečné.

Archivace – archivací starších souborů do vzdáleného zařízení StorCenter uvolníte v primárním zařízení StorCenter místo pro běžné provozní potřeby. Nižší nároky na kapacitu primárního úložiště znamenají úsporu nákladů.

Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Nový jednodiskový Home Media Network Hard Drive Cloud Edition, uváděný tento měsíc na trh v kapacitách 1 TB a 2 TB, představuje nejnovější generaci zařízení, které získalo již celou řadu ocenění. Usnadní domácím uživatelům i malým firmám sdílení pracovních souborů, fotoprezentací a jiných souborů s kolegy, přáteli a příbuznými kdekoli na světě (za předpokladu, že mají připojení k Internetu).

V porovnání s předchozí generací přináší vyšší výkon, intuitivní nabídky a nastavení a celou řadu nových funkcí. Nový model dobře zapadne do každé domácnosti i sítě v malé kanceláři, které přijde vhod i vlastní úsporný cloud. Zařízení Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition se používá tak snadno, že s instalací nebudou mít potíže ani uživatelé, kteří síťové úložiště dosud nikdy nepoužívali. Zakrátko jim však bude připadat nepostradatelné.

Výhody a funkce zařízení Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Nový síťový disk Home Media Network Hard Drive Cloud Edition využívá oceňovaný software EMC LifeLine, plně rozvinuté operační prostředí Linux a sadu aplikací, které podporují více platforem a je možné je použít se systémy Windows, Mac i Linux.

Technologie Iomega Personal Cloud bude celosvětově k dispozici již tento měsíc, jakmile bude uveden na trh Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition. Iomega Personal Cloud bude rovněž součástí nového zařízení Iomega TV s Boxee, které přijde na trh v únoru. Nové disky Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition budou celosvětově k dispozici během tohoto měsíce, a to ve dvou kapacitách: 1TB model za 139 EUR a 2TB model za 179 EUR (uvedené maloobchodní ceny jsou doporučené).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme