Přejít k hlavnímu obsahu

Srovnávací test grafických karet střední třídy

Michal Bareš 18.08.2023

Začíná to být zajímavé, výrobci uvedli nové grafické karty střední třídy s dostupnou cenou a stále slušným výkonem.

Chip 09/2023: Existují nároční hráči, které uspokojí jen nejlepší a nejnovější technologie. Pro tyto nadšence není problém zaplatit třicet až padesát tisíc korun za špičkovou grafickou kartu, ale většina herních fanoušků tak naditou peněženku nemá.

Takoví uživatelé tak s nákupem grafické karty čekají na okamžik, kdy výrobci uvedou na trh modely s procesory střední třídy. Střední třída grafických karet ale přichází do obchodů až několik měsíců po představení nejvýkonnějších špičkových modelů. I ve střední třídě jsou ale k dispozici nejnovější technologie, jen za o poznání mírnější ceny.

Na příchod nových grafických karet jsme čekali i my a jakmile to bylo možné, pozvali jsme si do testovací laboratoře nejnovější modely střední třídy. Otestovali jsme nejnovější modely s grafickými procesory od společností AMD, Intel a Nvidia. Ceny testovaných karet se pohybují v rozmezí od necelých 6 500 do 19 500 Kč a podle toho se liší i úroveň výkonu.

Kompletní test s výsledky benchmarkových i praktických testů a podrobným popisem nových technologií najdete v Chipu 9/2023.

https://www.chip.cz/casopis-chip/09-2023/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud