Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tajný tip pro uživatele Samsungu: bezplatná aplikace vám umožní nastavit funkce, které zůstávají skryté

Jiří Palyza 06.05.2024
Zdroj: Akarsh Gurudeva/Unsplash

Co se týče nastavení prostředí systému na mobilním telefonu, Android je v tomto ohledu docela přizpůsobivý a nabízí spoustu možností. Tajný tip na aplikaci Good Lock jde ještě dál. Její pomocí si totiž nastavíte součásti systému, nad kterými běžně nemáte kontrolu. Nyní je aplikace poprvé k dispozici všem zájemcům na Obchodu Play.

Kapitoly článku

Apple sice v nejnovějších aktualizacích svého iOS také umožňuje v oblasti individualizace prostředí pár zajímavých novinek, nicméně pokud si rádi přizpůsobujete telefon podle svého, je v tomto ohledu lepší volbou Android.

V jeho prostředí je osobní přizpůsobení možné několika způsoby, například pomocí launcherů, widgetů nebo celé řady zajímavých aplikací, které do systému přidávají další funkce. Ať už jde o domovskou obrazovku nebo senzory, před aplikacemi pro Android nezůstává nic skryto. Přesněji řečeno, téměř nic.

Pokud patříte k uživatelům smartphonů Samsung, můžete jít ještě o krok dál. Bezplatná aplikace "Good Lock" pro Android umožňuje měnit součásti smartphonu, které obvykle nemůžete ovlivnit. Patří k nim například navigační panel, oznámení a zamykací obrazovka. A co je na tom všem nejlepší, aplikaci je možné si bezplatně stáhnout z aplikační platformy Google Play.

Praktický pomocník pro změnu navigační lišty, stavového pruhu nebo zamykací obrazovky

Obrazovky aplikace Good Lock
Pomocí bezplatné aplikace Good Lock si jednoduše upravíte prostředí smartphonu podle svého.
Zdroj: Good Lock

Good Lock vlastně není nic jiného než malý a užitečný obchod s aplikacemi, kde si můžete stáhnout různé moduly. Jsou rozděleny do kategorií "Unit" a "Family". První je omezena pouze pro váš smartphone. Například modulem "LockStar" si můžete vytvořit nové zamykací obrazovky.

Zajímavé jsou také komponenty "QuickStar" a "NotiStar", které umožňují přizpůsobit stavový řádek, panel rychlého přístupu a oznámení. "NavStar" umožňuje upravit navigační panel ve spodní části displeje; například změnit polohu navigačního tlačítka nebo přidat další tlačítka. K dispozici jsou také možnosti konfigurace domovské obrazovky, hodin, správce úloh a režimu rozdělené obrazovky.

Nastavte si vlastní klávesnici anebo jiný vzhled prostředí Androidu

Vlastní témata a klávesnice v aplikaci Good Lock
Ať už se jedná o témata plochy nebo klávesnici, pomocí aplikace Good Lock se nemusíte nijak omezovat.
Zdroj: Good Lock

Na kartě "Family" najdete spoustu modulů, pomocí kterých můžete vytvářet vlastní obsah. Ten jde použít i v jiných smartphonech. Pomocí modulu "Keys Café" si vytvoříte vlastní klávesnici. Ať už si chcete přidat nějaká tlačítka, nebo určitou část zvětšit, nástroj zvládne obojí. Můžete si také vytvořit vlastní motivy. V modulu je k dispozici i několik her, které vám poslouží k procvičování rychlosti psaní.

Vaši pozornost si zaslouží i modul "Theme Park". Jeho pomocí si pro svůj smartphone vytvoříte vlastní motivy. Je možné si vybrat hlavní barvy a obrázek na pozadí, ale také nastavit vlastní ikony pro různé aplikace. Kromě toho můžete zvolit výchozí nastavení a změnit barvy klávesnice.
 

Mohlo by vás zajímat

To ale stále není vše. V modulu "Wonderland" si můžete vytvářet vlastní animované tapety a modul "One Hand Operation +" umožní využívat režim ovládání jednou rukou.

Pro zařízení Samsung se zaobleným displejem existuje i několik nástrojů, kterými můžete stylizovat okraj displeje a rozšířit jeho používání.

Zdroj: The Verge, 9to5Google, GalaxyStore


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud