Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Buxton BBS 9900 – mohutná basová stěna

Michal Bareš 08.02.2024

Rozměrný Bluetooth reproduktor dokáže ozvučit i menší tělocvičnu, nabízí hlasitý a mohutný zvuk s výraznou basovou složkou a vydrží dlouho na baterii.

Kapitoly článku

Bluetooth reproduktory jsou jedním z nejvděčnějších společníků mobilních telefonů, protože se dají snadno přenášet a zpřístupní vámi oblíbenou hudbu vašemu okolí. Většinou váží okolo půl kilogramu a mají velikost půllitrové plechovky od piva. Buxton BBS 9900 je s délkou 31 centimetrů, průměrem okolo 14 centimetrů a hmotností 2 184 gramů ale úplně jiná váhová a zvuková kategorie.

Mohutné tělo je odolné vůči vniknutí vody na úrovni IPX7, takže reproduktor lze používat i u bazénu nebo na pláži, náhodná vodní sprcha mu neublíží. Pro snadnější transport je tento poměrně velký reproduktor vybaven dvěma uchy a součástí balení je i transportní popruh přes rameno.

Konstrukce a ovládání

Tělo reproduktoru je obaleno příjemnou tkaninou, která v kombinaci s gumovým ovládacím panelem působí elegantním dojmem. Boční 85mm basové měniče mají barevné podsvícení, které však také působí decentním dojmem a reproduktoru vlastně dost sluší. Na boku jsou pod mohutnou gumovou krytkou umístěny 3,5mm vstupní audiokonektor a dva USB konektory (USB-A a USB-C). USB-C slouží pro napájení integrované 8 800mAh baterie a pomocí USB-A konektoru můžete dobíjet mobilní telefon nebo další drobné doplňky. Reproduktor tedy poslouží i jako powerbanka, při dobíjení ale musí být zapnutý. USB-A konektor lze použít i pro přehrávání hudby uložené na USB flash disku (podporuje formáty FLAC, MP3, WMA, WAV a APE). Díky vestavěnému mikrofonu lze reproduktor použít i pro handsfree telefonování.

Buxton BBS 9900
Reproduktor Buxton BBS 9900 je voděodolný na úrovni IPX7
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Horní ovládací panel obsahuje gumová tlačítka pro ovládání hlasitosti, spuštění a přerušení reprodukce, příjem hovoru, Bluetooth párování a je zde i tlačítko pro spojení dvou reproduktorů do stereorežimu. Tlačítka jsou odolná vůči vodě, celkem snadno se ovládají, ale bohužel jsou také dost špatně čitelná. Černé symboly na černých tlačítkách na černém gumovém panelu prostě nejsou vidět. Na panelu nechybí ani stavové diody informující o úrovni dobití baterie.

Výdrž na baterii

Ta se přes USB-C port doplňuje poměrně dlouho, okolo čtyř až pěti hodin, ale zase dlouho vydrží. Na maximální výkon, který však v běžném městském bytě nezvládnete poslouchat déle než pár vteřin, dokáže Buxton BBS 9900 hrát lehce přes čtyři hodiny, při hlasitosti odpovídající běžnému obývacímu pokoji jsme dosáhli téměř deseti hodin nonstop reprodukce. Reproduktor jsme dlouhodobě testovali každodenním cca půlhodinovým poslechem a dobíjeli jsme jej jednou za dva až tři týdny.

Kvalita reprodukce

Buxton BBS 9900 je hodně hlasitý reproduktor s mohutnými basy, které doslova rozvibrují okolí, takže milovníci výrazného ducání budou určitě spokojeni. Velmi dobře se ale vyrovná i se středovou a výškovou reprodukcí, hlasy jsou jasné a čisté, extrémní přesnost výšek sice hledat nemůžeme, ale rozlišení nástrojů je detailní a vlastně si není v rámci kategorie přenosných Bluetooth reproduktorů vůbec na co stěžovat. Potěšila nás velmi dobrá přesnost basové reprodukce, při které nedochází k nepříjemnému bručení nebo jiné zvukové distorzi. Výhodou velkého reproduktoru je i dostatečný hudební prostor. Přestože je vysoká hlasitost asi primární funkcí, proč si Buxton BBS 9900 pořizovat, doporučujeme jej provozovat maximálně na 75 až 80 procent hlasitosti, při maximu dochází ke slyšitelnému zkreslení, které není katastrofální, ale navíc hrozí akutní poškození zvukovodů. Škoda, že k reproduktoru není aplikace, která by umožňovala nastavení ekvalizéru nebo zvukového režimu.

 

Technická data

Buxton BBS 9900


Reproduktory 2x 20 W + 2x 5 W

Akumulátor (kapacita/výdrž) 8 800 mAh / 9:45 h:m

Frekvenční rozsah 60 - 20 000 Hz

Výbava Bluetooth 5.0, 3,5mm audio, USB-C, USB-A, mikrofon, IPX7

Rozměry a hmotnost 31 x 14,2 x 13,7 cm / 2 184 g

Cena 2 590 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud