Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ThinkPad X1 Carbon: nejlehčí 14palcový ultrabook

Pavel Trousil 13.01.2014

Společnost Lenovo představila na veletrhu CES 2014 dva unikátní přírůstky do svého produktového portfolia – třetí generaci ThinkPad X1 Carbon, nejlehčí 14palcový Ultrabook na světě, a 8palcový tablet ThinkPad 8.

Kapitoly článku

thinkpad-x1-carbon-nahled

Nový X1 Carbon je velmi lehký (1,27 kg) a přitom odolný. Nejlehčí 14” ultrabook na světě je totiž vyroben z uhlíkových vláken. Je vybaven adaptivní klávesnicí, která se upravuje na základě softwaru nebo aplikace, která se používá a to tak, že se na ní zdůrazňují nejdůležitější klávesy.

Displej ColorBurst poskytuje ostřejší a jasnější obraz s vyšším rozlišením a lepšími pozorovacími úhly. Uživatelé, kteří často cestují, ocení technologii Rapid Charge, která umožňuje nabití až na 80 % baterie za méně než hodinu. Společně s až 9hodinovou výdrží baterie (zlepšení o více než 70 % oproti poslední generaci) a volitelně vestavěným 4G2 poskytuje X1 Carbon mobilitu a konektivitu.

Pro uživatele, kteří vyžadují možnosti dokování, disponuje X1 Carbon konektorem OneLink. Nový ThinkPad OneLink Pro Dock kombinuje všechny potřebné dokovací vlastnosti a funkce, včetně napájení, a to prostřednictvím připojení jediného kabelu. ThinkPad OneLink Pro Dock je vybaven několika USB porty, audio a Ethernet portem, ovladačem pro podporu duálního videa přes DisplayPort a DVI u vybraných modelů. Integrovaný adaptér 90W AC zajišťuje napájení notebooku, podporuje rychlé nabíjení a umožňuje nabíjet také další zařízení, jako například chytrý telefon.

thinkpad-onelink-pro-dock-nahled

ThinkPad X1 Carbon bude celosvětově dostupný v druhé polovině února za cenu začínající na 31 290 Kč bez DPH.

ThinkPad 8 – byznysový tablet se třemi režimy

Kompaktní 8palcový tablet ThinkPad 8 je vyroben z jednoho kusu hliníku. Po připojení k volitelné základně s klávesnicí, k dokovací stanici a monitoru může uživatel přejít do režimu Desktop. Překlopením volitelného Quick Show krytu přes tablet pak konvertuje do režimu Stan.

thinkpad-8-nahled

ThinkPad 8 dále umožňuje uživatelům zachytit fotografie a videa díky krytu Quickshot. Uživatelé s Quickshot krytem jen odkryjí 2MP a 8MP kamery s vysokým rozlišením, čímž dojde k otevření aplikace Fotoaparát. Poté si mohou prohlížet a upravovat fotografie a videa na 8,3palcovém displeji s rozlišením 1920×1200 bodů a přenášet je bezdrátově pomocí technologie Miracast nebo kabelem s využitím jeho microHDMI portu.

ThinkPad 8 přichází vybaven procesorem Intel Bay Trail Quad Core, až 128 GB úložištěm, 3.0 microUSB portem, LTE2 připojením a Windows 8 Pro. ThinkPad 8 bude dostupný také v druhé polovině února za cenu od 9 999 Kč bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud