Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: nechte si přeložit cizojazyčné webové stránky do rodného jazyka

Pavel Trousil 04.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Kvalita strojových překladů se neustále zlepšuje. Není tak problém nechat si přeložit přímo v internetovém prohlížeči stránky v jazyce, kterým nevládnete. Můžete k tomu použít Překladač od Googlu, nebo si můžete nainstalovat rozšíření Překladače.

S Překladačem Googlu můžete překládat cizojazyčné stránky přímo při surfování. Přejděte na web translate.google.com a vyberte záložku "Weby". Do vstupního pole vložte odkaz na stránku, kterou si chcete nechat přeložit. Vlevo ponechte předvolbu na "Rozpoznat jazyk" a vpravo vyberte jazyk, do kterého má být stránka přeložena. Poté klikněte na šipku. 

Překladač Google
Přejděte na web translate.google.com a vyberte záložku "Weby".
Zdroj: Screenshot Překladač Google, redakce

Stránka se následně otevře v nové kartě prohlížeče. Překladač Google pak automaticky přeloží veškerý obsah na této kartě. Pokud kliknete na odkaz, přeloží se také obsah nově otevřené stránky. Ještě jednodušeji si můžete nechat stránky překládat tak, že si nainstalujete rozšíření Překladač Google z internetového obchodu Chrome, případně z obchodu jiných prohlížečů. Pak totiž stačí kliknout na ikonu rozšíření a z nabídky vybrat „Přeložit tuto stránku“.

Webová stránka NYT
Stránka se následně otevře v nové kartě prohlížeče. Překladač Google pak automaticky přeloží veškerý obsah na této kartě.
Zdroj: Screenshot přeloženého webu NYT, redakace

Použít můžete také rozšíření DeepL. Jde o oblíbený a velice dobrý překladač, který ovšem v základní verzi překládá jen vybrané pasáže webových stránek. Pokud od něj budete chtít překládat celé stránky, budete si ho muset předplatit. Nejnižší předplatné stojí 7,45 eur. 

Zdroj: redakční text


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud