Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro WhatsApp: jak zablokovat kontakty a jak zamykat komunikaci před zvědavci

Jiří Palyza 01.09.2023
Zdroj: mariyan rajesh/Unsplash

WhatsApp je drtivě nejpoužívanějším online komunikátorem, o čemž svědčí přes dvě miliardy aktivních uživatelů. Jeho popularita má bohužel ale i své stinné stránky.

Kapitoly článku

To, co jistě většina uživatelů nepřivítá zrovna s nadšením, je obtěžování soustavným přívalem zpráv. Abyste se mohli bránit, poskytuje WhatsApp možnost kontakty blokovat.

Klepněte v otevřeném chatu na tlačítko hlavní nabídky v pravém horním rohu a zvolte možnost „Více | Zablokovat“. Pak už stačí jen blokování kontaktu potvrdit. Zablokovaný kontakt o tom nebude nijak informován, jen vám přestanou chodit jeho zprávy a nebude vám moci přes WhatsApp zavolat.

Zablokování nevyžádaného kontaktu na WhatsApp
A dost! Obtěžující kontakty na WhatsAppu můžete snadno zablokovat. Jak ale poznáte, že někdo blokuje vás?
Zdroj: WhatsApp

Ale jak vy sami poznáte, že vás někdo na WhatsAppu zablokoval? Jak jsme zmínili, blokovaným kontaktům žádné oznámení nechodí. Je ale několik indikátorů, podle kterých lze blokování poznat. U kontaktu, který vás blokuje, už neuvidíte ani profilovou fotku, ani informaci o tom, jestli je online.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy odeslané takovému kontaktu nebudou označené jako doručené (u odeslané zprávy bude jen jedna šedá značka, nikoli dvě) a nebude možné se takovému kontaktu přes WhatsApp dovolat.

Zamykání chatů ve WhatsAppu

Nová funkce zamykání a skrývání chatů se hodí zejména v případě, že přes tento komunikátor řešíme věci, o kterých opravdu nemá vědět nikdo další, kdo by snad měl přístup k našemu mobilu. Na rozdíl od uzamknutí celé aplikace WhatsApp, které můžete aktivovat v nabídce „Nastavení | Soukromí | Odemykání otiskem prstu“, zůstane aplikace přístupná, ale uzamknuté chaty zůstanou skryté.

Jak zamknout chat v aplikaci WhatsApp
Tajný chat: libovolný chat nebo skupinu ve WhatsAppu můžete uzamknout otiskem prstu.
Zdroj: WhatsApp

Zvolte kontakt nebo chat, který chcete uzamknout, klepněte na jeho ikonu a pak na tlačítko „i“ ve větším náhledu. Ve vlastnostech kontaktu sjeďte dolů a použijte volbu „Uzamčení chatu“. Aktivujte funkci „Uzamknout tento chat pomocí otisku prstu“ a následně ještě potvrďte volbu tlačítkem „OK“.

WhatsApp vás upozorní, že v propojených zařízeních tento chat uzamčený nebude, a vyžádá si otisk prstu. Uzamčené chaty nebudou na sezamu konverzací vidět, nabídka k odemknutí se zobrazí na úplném začátku, až když seznam stáhnete gestem prstu shora dolů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud