Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Transcend uvádí serverové moduly pamětí DDR4

Michal Bareš 23.10.2014

Firma Transcend uvádí na trh tři nové typy paměťových modulů DDR4. Nové moduly podporují nejnovější řadu serverových procesorů Intel Xeon  E5-2600 v3 a vyznačují se velkou kapacitou, vysokým výkonem, nízkou spotřebou energie a zvýšenou spolehlivostí.

web-ts2ghr72v1z-nahled Moduly serverových pamětí Transcend DDR4 RDIMM a VLP RDIMM jsou vyrobeny z nejkvalitnějších komponentů a čipů DRAM, které zaručují dlouhý a bezporuchový provoz a vysoký výkon. Díky zavedení technologie DDR4 lze vytvořit samostatný paměťový modul s kapacitou až 16 GB, což umožňuje nainstalovat v jednotlivých systémech větší množství paměti ve srovnání s předchozími generacemi. Nové paměťové moduly se vyznačují přenosovou rychlostí až 17GB/s a pracovní frekvencí 2133 MHz.

Provozní napětí serverových paměťových modulů DDR4 je na úrovni 1,2V, což snižuje elektrické zatížení slotů a spotřebu elektrické energie až o 40% vzhledem k typickým modulům DDR3 DIMM s napětím 1,5V. Kvůli tomu paměťové moduly vytváří méně tepla a systém pracuje při nižší teplotě. To přispívá k prodloužení životnosti zařízení.

Nové paměti Transcend DDR4 VLP RDIMM mají výšku jen 1,88 cm, a proto jsou vhodné zejména pro konstrukce s omezeným montážním prostorem, jako jsou třeba blade servery. Jejich rozměry a omezený průřez usnadňují také proudění vzduchu v prostorech a distribuci tepla, což snižuje zatížení chladicích systémů v serverech.

Paměťové moduly Transcend DDR4 plně podporují standardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Jejich kvalitu potvrzují mimo jiné pokročilé zkoušky využívající 64bitové jádro, jedno a vícejádrové procesory.

Na všechny moduly DDR4 značky Transcend se vztahuje doživotní záruka výrobce, paměti budou dostupné na trhu do konce tohoto roku.

Model

Kapacita

Popis

TS1GHR72V1Z

8GB

DDR4 2133 REG-DIMM 1Rx4

TS2GHR72V1Z

16GB

DDR4 2133 REG-DIMM 2Rx4

TS2GHR72V1PL

16GB

DDR4 2133 REG-DIMM VLP 2Rx4


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme