Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé smartphonů Samsung Galaxy by se měli mít na pozoru: experti varují před zranitelností Galaxy Store

Jiří Palyza 04.11.2022

Samsung používá svou vlastní platformu pro stahování a instalaci aplikací, Galaxy Store. Objevilo se varování před zranitelností, která unikla kontrole.

Kapitoly článku

V obchodu Galaxy Store byla zjištěna závažná bezpečnostní chyba. Některé odkazy, takzvané "deep links", se kterými se uživatelé aplikace mohou setkat, nebyly z hlediska bezpečnosti dostatečně zkontrolovány. Zranitelnost se týkala verze obchodu s číselným označením 4.5.32.4.

Bezpečnostní riziko se v praxi mohlo projevit tak, že uživatelé, aniž by cokoliv tušili, klepli na aktivní odkaz například v popisech aplikací. Útočníci poté mohli v zařízení spustit libovolný Java skript a získat různá přístupová práva. Odkazy mohly být aktivovány také dalšími aplikacemi, nebo prostřednictvím prohlížeče

Bezpečnostní díra Samsungu: uživatelé by měli být obezřetní

galaxystore

Samsung zranitelnost platformy Galaxy Store rychle odstranil. Přesto, pokud jste ji v minulých dnech či týdnech používali, je dobré zařízení prověřit antivirovým skenerem. | Zdroj: Christian Wiediger/Unsplash

Samsung naštěstí problém rychle opravil. Pokud jste ale v poslední době Galaxy Store používali, pro jistotu by bylo vhodné si zařízení zkontrolovat některým z antivirových programů.

V průběhu analýzy kódu procesu hloubkových odkazů (deep links) si experti všimli dvou funkcí. Soustředili se při tom na platformu Samsung Marketing & Content Service (MCS). Tato dvojice funkcí umožňovala získání identifikátoru aplikace, její stažení z platformy obchodu a následné otevření. Pro aktivaci těchto funkcí lze využít kód Java skriptu. Zneužitím tohoto scénáře jde do webové stránky MCS vložit libovolný kód a spustit jej.

Zdroj: SecurityAffairs


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme