Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Verizon kupuje Yahoo za 4,8 mld. USD

Pavel Trousil 25.07.2016

Jeden z průkopníků internetu, webu a vyhledávání jako samostatná firma končí. Za 4,86 miliard USB ji totiž kupuje americký telekomunikační gigant Verizon. 

Firma Yahoo! stála u zrodu mnoha zajímavých internetových aktivit, ale její význam postupně klesal. O koupi měli zájem například Warren Buffett a The Daily Mail, ale nakonec se tato společnost domluvila s firmou Verizon, která je silným telekomunikačním hráčem na americkém trhu. Prodej se táhl celé měsíce a ještě musí být schválen regulačními orgány.

Verizon za Yahoo zaplatí v přepočtu asi 118 miliard korun. Získá tak především vyhledávač a poměrně populární e-mailovou službu (společnost Yahoo byla v tomto oboru průkopníkem) a podpoří tak svou internetovou divizi AOL. Podle odhadů využívá služby Yahoo asi miliarda lidí měsíčně. Součástí dohody je i realitní majetek Yahoo a naopak se netýká 15% podílu v čínském elektronickém obchodu Alibaba Group a v Yahoo Japan.

Prodejem končí 21letá historie Yahoo! jako samostatné společnosti. Zda v jejím čele stále zůstane Marissa Mayer zatím není jasné. Ta je v Yahoo! výkonnou ředitelkou od 16. července 2012 a jde o bývalou vedoucí pracovnici konkurenčního Googlu. Yahoo! má asi 11 zaměstnanců. Kromě internetového portálu, pošty Yahoo Mail a vyhledávače Yahoo Search nabízí Yahoo i další služby jako Yahoo zprávy, Yahoo finance, Yahoo skupiny, Yahoo odpovědi a další. V roce 2005 získala navíc i web Flickr pro fotografie.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme