Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vlajková loď Samsungu umí skvělé fotky a videa ve 4K

Pavel Trousil 24.09.2014

Samsung NX1 je nejvyšší model bezzrcadlovek určený pro profesionální fotografy. Kombinuje špičkový design a nejmodernější technologie.

nx1-with-50-150mm-4-nahled

Výkonný a rychlý obrazový procesor DRIMe V posiluje vynikající reprodukci barev a redukuje šum, zatímco výkonné jádro umožňuje vysokorychlostní focení. Nový fotoaparát také podporuje nahrávání videí v kvalitě 4K UHD bez potřeby externího vybavení. Vestavěný HEVC kodek (H.265) a nejpokročilejší dostupná kompresní technologie umožňují efektivní uchovávání videoklipů tím, že jejich velikost zmenší až o polovinu v porovnání s H.264, aniž by to mělo jakýkoliv vliv na kvalitu záznamu.

Samsung NX1 nabízí také nový NX AF (Auto Focus) System III s 205 body AF Phase Detection. Rychlost AF zaměření je podle výrobce 0,055 sekundy. Kromě toho kontinuální snímání rychlostí 15 snímků za sekudnu zajišťuje bezproblémový záznam celých akčních sekvencí. Díky novému procesoru DRIMe V pokročilý hardwarový algoritmus rozpozná rychlý pohyb a v ten okamžik spustí závěrku (například když hráč baseballu odpálí míček).

NX1 je vybavena novým 28MP APS-C CMOS snímačem, jehož strukturu Back Side Illumination (BSI) tvoří mikročočky. V porovnání s konvenčními CMOS senzory minimalizuje BSI šum efektivněji tím, že udržuje cestu mezi čočkou a snímačem čistou, a tak se skrz ni může světlo lépe dostat ke každému pixelu bez snižování kvality signálu.

Samsung NX1 podporuje ISO 100–25600 a rozšířené ISO až do 51200. Navíc nová technologie navržena pro NX1 dokáže účinně snížit i množství pouhým okem neviditelného šumu. Tato technologie funguje tak, že rozlišuje jednotlivé zobrazovací plochy, jako jsou hrany, textury, nebo nebe, a inteligentně uplatňuje různé typy redukce šumu na jednotlivé části. Tato metoda zachovává detaily bez změkčení tak, jak je běžné u ostatních světových technologií na redukci šumu.

Odolné tělo fotoaparátu je vyrobeno ze slitiny magnézia a je odolné vůči prachu a stříkající vodě. Ergonomicky tvarovaný NX1 disponuje vytvarovanou rukojetí, která umožňuje pevný úchop při focení. Pro zájemce je k dispozici příslušenství Vertical Grip (prodáváno samostatně), které umožňuje využít větší baterii a snadnější focení na výšku i na šířku. 

Elektronický hledáček (EVF), XGA OLED displej s 2,36 miliony bodů, nabízí uživatelům živý obraz. DRIMe V obrazový procesor zkracuje prodlevu mezi reálnou událostí a jejím zobrazením na displeji na pouhých 0,005 sekundy. Třípalcový FVGA Super AMOLED displej s dotykovým ovládáním má vysoké rozlišení a lze ho naklánět.

NX1 je vybaven možností komunikace skrze Wi-Fi. NX1 je také první CSC fotoaparát na světě vybavený technologií Bluetooth. Uživatelé se tedy mohou jednoduše propojit a sdílet obsah se smartphony a tablety.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud