Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp mění důležitý detail: jaký bude přínos pro uživatele

Jiří Palyza 16.04.2021

Mnoho uživatelů oblíbeného messengeru tento problém zná: pokud je pomocí zprávy v chatu odesílán obrázek, zobrazí se jen jeho malý náhled. To by se nyní mělo změnit.

WhatsApp pravděpodobně chystá změnu, která by se měla projevit už brzy. Jedná se o komunikační vlákna, ve kterých chatujete s ostatními uživateli, a zobrazení přílohy ve zprávách. Doposud se při odesílání fotografie zobrazoval pouze malý náhled obrázku. To se ale v budoucnu změní. Náhled by se měl zobrazit v jiném formátu a z odeslaného obrázku odhalí mnohem více. Informuje o tom server WABetaInfo.com ve svém článku s názvem "WhatsApp beta for Android 2.21.8.1: what’s new?", podle kterého už novinka byla zahrnuta do beta verzí pro zařízení se systémy iOS a Android.

Jak velký bude rozdíl hezky naznačuje ve svém twitterovém příspěvku uživatel Sourav Paul (@SuperGadge) z 6. dubna. Srovnal stávající a připravované zobrazení náhledu a je evidentní, že na rozdíl od stávající značně ořezané formy bude po uvolněné změny z přílohy vidět mnohem více.

Kdy bude změna v aplikaci WhatsApp uvolněna?

wabetaprogramm

Do testovacího programu WhatsApp beta je možné se přihlásit prostřednictvím Google Play. Je o to ale takový zájem, že registrace jsou dočasně pozastaveny. | Zdroj: Google/Google Play

Novinka je v současné době k dispozici pouze v beta verzi aplikace WhatsApp. Do programu beta testování je možné se přihlásit přes Google Play, je ale poměrně populární, takže jej Google na nějakou dobu pozastavil. Takže nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat. To platí i pro finální verzi nové funkce a její postupné uvolňování pro všechny uživatele.

Proces testování beta verze obvykle trvá několik týdnů. Jakmile WhatsApp zjistí, že funkce pracuje bez problémů, postupně ji uvolní všem uživatelům. Jak rychle to bude záleží především na tom, kolik chyb se v průběhu beta testování objeví.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme