Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ztrácíte přehled ve své knihovně na Steamu? Žádné obavy, bezplatný nástroj ji srovná

Jiří Palyza 27.02.2024
Zdroj: Fredrick Tendong/Unsplash

Výprodeje jsou trochu jako past. Člověk neodolá, nakupuje, ale časem se z jeho herní knihovny stane nepřehledný mumraj. Vyznat se v něm není úplně snadné, ale řešení existuje. Stačí využít bezplatný nástroj a pořádek je opět nastolen.

Kapitoly článku

Pravidelní i příležitostní hráči to znají více než dobře: pokud se sbírka titulů na herní platformě Steam zaplní, je obtížné se v ní vyznat a rychle nacházet co zrovna potřebujete. Ve výchozím nastavení oblíbená platforma hry řadí pouze v abecedním pořádku.

Hledáte-li hru podle žánru nebo kategorie, není to úplně snadné. Svoji sbírku ve Steamu si sice můžete zařadit do kategorií, ale musíte to udělat ručně – titul po titulu. Online herní platforma prozatím nemá pro tento proces automatickou funkci.

Pokud se ale bez této mimořádně užitečné funkce nechcete obejít, můžete použít bezplatný nástroj "Depressurizer". Díky němu lze jednoduše a rychle uspořádat i rozsáhlé knihovny her.

Chaos hravě zvládne: jak rychle uspořádat sbírku her pomocí programu Depressurizer

Snímek obrazovky programu Depressurizer
Kdo by se zabýval takovými maličkostmi, jako je udržování pořádku ve sbírce her na Steamu. A pokud už chaos přesáhne kritickou mez, snadno to vyřeší Depressurizer.
Zdroj: GitHub/Depressurizer

Poté, co si stáhnete archiv ZIP a rozbalíte jej do požadované složky, stačí spustit soubor EXE. Při prvním spuštění programu budete dotázáni na adresář, ve kterém se nachází váš účet služby Steam. Obvykle je ale automaticky rozpoznán. Dále byste si měli vytvořit profil tohoto účtu služby Steam, abyste mohli zohlednit i budoucí změny.

Pokud chcete, aby se vaše knihovna automaticky kategorizovala například podle žánrů, jednoduše zaškrtněte možnost "By Genre" v levé dolní části okna programu, a poté klikněte na tlačítko "Auto Categorize".

Mohlo by vás zajímat

V dalším kroku se můžete setkat s hláškou, že informace nejsou k dispozici pro všechny hry a že se na ně nebude brát zřetel.

Poté stačí proces potvrdit kliknutím na tlačítko "OK". Během několika následujících minut bude vaše knihovna seřazena podle žánrů. Po dokončení procesu lze změny použít – k tomu je třeba zcela zavřít službu Steam a poté profil uložit.

Pro aktivní hráče je to praktický pomocník

Hráči to znají více než dobře. Radost z neustálého rozšiřování sbírky titulů v knihovně služby přináší jistý pocit blaženosti. Stačí výhodný nákup ve výprodeji Steamu a kontrolovatelný počet her rázem přeroste v nepřehledný chaos.

Snadno se můžete dostat do fáze, kdy vaše knihovna na Steamu bude obsahovat i tisíc titulů. A pokud by vás napadlo je nějak kategorizovat, pravděpodobně byste ani nezačali. Nenáročný program Depressuriser vám v tom ale rychle pomůže. Hry seřazené podle kategorií pak prohledáte a spustíte během chvilky.

Zdroj: Depressuriser, Reddit

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud