Přejít k hlavnímu obsahu

Instalujte si Android 5.0 Lollipop na LG G3

redakce 23.11.2014

Majitelé smartphonů LG G3 v Polsku se již minulý týden dočkali aktualizace na nový Android 5.0 Lollipop. I díky tomu mohou na novou verzi aktualizovat i ostatní odvážnější uživatelé.

Upozornění: následující postup je určen pouze zkušenějším uživatelům. Redakce Chipu nepřebírá žádnou odpovědnost za případné poškození vašeho smartphonu.

Co budete potřebovat

Dříve, než se pustíte do aktualizace operačního systému vašeho smartphonu LG G3, proveďte si zálohu všech osobních dat, především fotek a videí. Obsah smartphonu bude během aktualizace kompletně smazán.

Poté si stáhněte:

Postup aktualizace

Běžným způsobem si ve Windows instalujte ovladače pro LG G3. A rozbalte archív s aplikací LG Flash Tool 2014. Vypněte svůj smartphone, podržte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a připojte telefon k počítači USB kabelem (tlačítko hlasitosti přitom mějte stále zmáčknuté). Tím se dostanete do speciálního režimu, který poznáte podle nápisu „Firmware Update“ na displeji smartphonu.

Nyní v počítači spusťte aplikaci LG Flash Tool 2014 a v nabídce „PhoneMode“ zvolte „DIAG“. Pak najděte cestu k souboru „D85519H00.kdz“, který byl v archívu s ROM pro LG G3. Následně klikněte na volbu „CSE Flash“ a v dalším okně na „START“. Poté se ještě zobrazí okno s výběrem jazyka, kde použijete předvolby „Different Country“ a „Czech“. Pak pokračujte tlačítkem „OK“.

lg1

Nyní dojde ke smazání veškerého obsahu vašeho smartphonu a nahrání nového firmwaru. V žádném případě neodpojujte smartphone od počítače před dokončením celé operace. Pokud vám aplikace v počítači zobrazí zprávu o nemožnosti připojení k serveru s nabídkou ukončení aktualizace, nereagujte na ni. Počkejte, až na smartphonu proběhne instalace Androidu, což poznáte podle toho, že se sám restartuje. Teprve poté jej můžete odpojit od počítače. Buďte trpěliví, přestože to může vypadat, že smartphone zamrznul a nereaguje.

lg2

Smartphone bude kompletně vymazaný, proto jej běžným způsobem aktivujte, jako při úplně prvním spuštění. Aplikace, jejich nastavení a uživatelská data můžete následně obnovit z dříve provedené zálohy.

lg3-nahled

Pokud by se vám aktualizace na Android 5.0 Lollipop nezdařila, můžete vše zachránit návratem ke standardní verzi Androidu 4.4.2 od výrobce.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud