Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Neustálé zmatky kvůli duplicitě: Microsoft dělá konečně pořádek v aplikaci Teams

Jiří Palyza 17.03.2024
Zdroj: Dimitri Karastelev/Unsplash

Aplikace pro video hovory, sdílenou spolupráci a komunikaci jak v pracovní, tak i soukromé oblasti, získala na své popularitě především v období pandemických omezení. Uživatelé se ale často zlobili kvůli několika verzím, které Microsoft poskytoval, což způsobovalo zbytečný chaos. Nyní společnost oznámila novou standardizovanou verzi, která konečně umožňuje používat soukromé i pracovní účty.

Kapitoly článku

Redmondská společnost připravila novou verzi programu pro online konverzace a sdílenou spolupráci, Teams, který výrazně usnadňuje přepínání mezi osobními a pracovními účty.

Na základě kritiky mnoha uživatelů bude pro příště k dispozici pouze jedna desktopová verze Microsoft Teams. Ta bude uvolněna v rámci uvedení verze Windows 11 24H2, jejíž plošné rozšíření se očekává na podzim tohoto roku.

Bude standardizovaná verze Teams: konečně snad zmizí nejasnosti
 

Grafický vzhled nové jednotné aplikace Teams
Prostřednictvím profilového obrázku, který se v prostředí Teams zobrazuje vpravo nahoře, bude možné snadno přepínat mezi osobním a firemním účtem.
Zdroj: Microsoft

Microsoft se svými různými verzemi Teams pro Windows už nějakou dobu způsobuje u uživatelů nepochopení a zmatek. V současné chvíli existují dva samostatné programy: Microsoft Teams pro soukromé uživatele, který je k dispozici zdarma, a "Microsoft Teams work or school", krerý je určen k pracovním účelům a do škol. Pokud byste chtěli Teams používat pro oba typy účtů, doposud to znamenalo dvě různé instalace Teams.

Microsoft s tím chce ale skončit. Rozdělení na uvedené dvě verze bude pro příště zrušeno a do budoucna dostaneme k dispozici pouze jednu aplikaci Microsoft Teams.

Mohlo by vás zajímat

Microsoft ve svém blogovém příspěvku vysvětlil, že "od soukromých i profesionálních uživatelů dostáváme neustálou zpětnou vazbu. Často v ní zaznívá, že uživatelé by mnohem raději dali přednost jediné verzi Teams, která umožňuje snadné přepínání mezi osobními a pracovními účty."

Na novou funkci jednotného Teams si ale budeme muset ještě několik měsíců počkat. Má být dostupná všem uživatelům v rámci nadcházející podzimní aktualizace systému Windows 11 na verzi 24H2. Standardizovaná aplikace Teams bude k dispozici také pro platformu Mac.

Nová aplikace Teams přijde v rámci aktualizace Windows 11 24H2
 

Nový vzhled oznámení v Teams
Microsoft také upravil grafiku oznámení v aplikaci Teams.
Zdroj: Microsoft

V nové verzi Microsoft Teams bude integrován přepínač účtů, který je přístupný v oblasti profilu vpravo nahoře. Uživatelé tak budou moci plynule přepínat mezi osobními a profesionálními účty.

Při připojování ke schůzce lze požadovaný účet vybrat přímo. Mělo by být také možné připojit se ke schůzce bez přihlášení. Cílem vývojářů je i zjednodušit spouštění osobních a profesionálních účtů Teams pomocí samostatných ikon na Hlavním panelu Windows.

Pro aplikaci Teams Microsoft také slibuje vylepšení oznámení. Díky přepracované grafice by mělo být zřejmé, od kterého týmu oznámení pochází. "Osobní oznámení navíc nabídnou více podrobností a umožní jasné a jednoduché akce přímo z oznamovacího banneru," dodává Microsoft.

Zdroj: Windows Blog, Windows Central
 

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud