Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Huawei Watch GT3 Pro Titan

Michal Bareš 19.05.2022

Nový přírůstek populárních a úspěšných sportovních hodinek přichází na trh po roce a půl od uvedení modelu GT2 Pro. Vzhledově ale vycházejí spíše z modernějšího modelu GT3. Designem a použitými materiály ale oba předchozí modely zdaleka převyšují. 

Námi testovaný model GT3 Pro byl vyrobený z titanu se safírovým krycím sklem ciferníku, keramickým dýnkem a dokonce i titanovým řemínkem. Vzhledem, provedením a použitými materiály dosahují na absolutní špičku. Naprosto skvělý pocit jsme z hodinek měli i během praktického používání. Titanové tělo hodinek a řemínek sedí na ruce výborně, netlačí a nepřekáží. Jsou to snad nejpohodlnější náramkové hodinky tohoto typu, které jsme testovali.  Dokonce jsme neměli problém je nosit bez oddechu několik dní a nocí. Testovaná verze hodinek je nejdražší 46mm variantou, v prodeji budou cenově dostupnější verze s fluoroelastomerovým nebo koženým páskem, tělo je ve všech případech stejné, vyrobené z titanu a s krycím safírovým sklem.

Výborné hodnocení si Huawei Watch GT3 Pro zaslouží i z technického hlediska. Větší varianta je osazena 46mm AMOLED displejem (1,43”) s rozlišením 466 x 466 bodů a jemností 326 ppi. OLED displej je jako vždy parádní a má vysoký rozsah jasu, takže obsah hodinek lze pohodlně sledovat jak v noci, tak na přímém světle. K dispozici je celá řada ciferníků od elegantních, přes moderní až po sportovní. K ovládání hodinek lze použít nejen dotykovou vrstvu displeje, ale i praktickou otočnou korunku, jež slouží i jako tlačítko pro vstup do hlavního menu nebo potvrzení volby. Pod korunkou najdeme druhé tlačítko, které slouží primárně pro aktivaci sportovních funkcí, ale i jako dotykový senzor pro vestavěný monitor EKG. Ten je hlavní novinkou modelu GT3 Pro, kterou v předchozí verzi nenajdeme. Na palubě je dále snímač okysličení krve SpO2, srdečního tepu a teploty pokožky. Samozřejmě nechybí nástroje pro sledování sportovních výkonů, krokoměrem počínaje, přes barometrický výškoměr a kompas až po zpřesněný systém satelitní navigace.   

img-20220511-184532-3

Huawei Watch GT3 Pro mají samozřejmě i vestavěný výškoměr, zdroj: Chip

Senzor měření EKG pracuje spolehlivě, pro měření je nutné získat určitý grif. Sledování EKG probíhá pouze manuálně. Automaticky pak celý den hodinky sledují hladinu SpO2, teploty a tlaku. Pro snímání tepové frekvence slouží vylepšený systém TruSeen 5.0 s celkem osmi fotodetektory, senzory kryje safírové sklo s Fresnelovým filtrem pro snížení odrazu světla při sledování pokožky. 

V seznamu podporovaných sportovních aktivit je nově režim pro volné potápění (hodinky jsou vodotěsné až do hloubky 30 metrů a spolupracují s aplikací Diving Log 6.0) a pro golfisty. Momentálně je v databázi 300 převážně čínských hřišť, evropská a česká hřiště budou přidávaná průběžně. V nabídce je dalších více než 100 podporovaných sportů. Watch GT3 Pro mají duální systém GPS, který značně zpřesňuje měření přesnosti a rychlosti pohybu.

Skvělou zprávou je tradičně výborný výdrž na baterii. Výrobce uvádí 14 dní, ale záleží na způsobu a intenzitě používání, s GPS zvládnou pracovat výborných 11 hodin. V rámci testu jsme hodinky nosili téměř nepřetržitě i v noci po dobu 14 dnů a nemuseli jsme vůbec dobíjet, dokonce nám zůstalo ještě cca třetina baterie k dispozici, šlo by tedy dosáhnout i tří týdnů. Dobíjení je bezdrátové pomocí dodávané magnetické kolébky, lze ale použít jakoukoliv Qi nabíječku nebo telefon s reverzním bezdrátovým dobíjením. Během pár minut lze dobít hodinky tak, aby vydržely do večera, plné dobití zabere necelou hodinu a půl. 

screenshot-20220509-113409-com-huawei-health

Na notifikace lze odpovídat pomocí předem definovaných odpovědí z aplikace Huawei Zdraví. Zdroj: Chip

Huawei Watch GT3 Pro spolupracují s jakýmkoliv smartphonem používajícím systém Android (od verze 6.0), iOS (od verze 9.0), případně HarmonyOS 2.0 a vyšší, přičemž u všech nabízí na rozdíl od konkurence všechny funkce, včetně sledování EKG. V kombinaci s telefonem lze hodinky přes Bluetooth používat i pro příjem a uskutečnění hovorů. Samozřejmostí jsou notifikace vybraných aplikací z telefonu, tentokrát již s možností odpovědi pomocí některé z přednastavených šablon, které si může uživatel upravit v aplikaci Zdraví. Do 4GB interní paměti hodinek (dostupných je cca 2,5 GB) lze nahrát hudbu (pouze pod Androidem) i některou z prozatím 40 aplikací dostupných v obchodě AppGallery. Zatím se jedná spíše o zábavné tituly, ale potěšila nás možnost instalace Hue Essentials pro ovládání chytrého osvětlení nebo aplikace pro ladění internetových rádií. Na hodinkách jsou předinstalované mapy Petal Maps, které využívají GPS navigaci, avšak fungují pouze s Androidem. Během testu jsme používali prozatím neoficiální betaverzi aplikace Huawei Zdraví, ve které byla aktivována funkce sledování EKG. V době uvedení hodinek na trh by měla tato funkce být součástí oficiální verze aplikace Zdraví. Při uvedení na trh bude k hodinkám GT3 Pro Titan Huawei přidávat zdarma hodinky typu Watch GT2 46mm. 

Technická data

Displej                AMOLED/ 1,43" / 466 × 466 bodů (326 ppi)

Úložiště                                   4 GB

Operační systém            Android, iOS

Rozhraní a výbava         EKG, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, sledování teploty pokožky, akcelerometr, gyroskop, barometr, Bluetooth 5.1, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, NFC, IP68 

Výdrž na baterii                            cca 14 dnů, 11 hodin s GPS

Rozměry a hmotnost (s / bez řemínku)               47 × 47 × 10,9 mm, 101 g / 54 g

Cena                                 11 990 Kč

Chip                    výborný (1,1)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud