Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

O virtuální realitu není zájem: Meta ruší svůj prémiový VR headset

Pavel Trousil 27.08.2024
Zdroj: Meta

Divize Reality Labs společnosti Meta, která vyvíjí náhlavní soupravy pro virtuální a rozšířenou realitu, ruší vývoj své prémiové soupravy pro virtuální realitu, informoval v pátek server The Information s odvoláním na dva nejmenované zdroje.

Náhlavní souprava s kódovým označením La Jolla měla konkurovat VR headsetu Apple Vision Pro a měla být uvedena na trh v roce 2027. Po zveřejnění zprávy technický ředitel Mety Andrew Bosworth rychle naznačil, že společnost může v budoucnu stále vyrábět špičkové VR headsety. Podle něj má Meta ve vývoji mnoho prototypů a je přirozené, že ne všechny se dostanou do fáze výroby.

"S některými postupujeme dál, jiné necháváme být. Taková rozhodnutí se dějí neustále a příběhy založené na šumu kolem jednoho konkrétního rozhodnutí nikdy neposkytnou skutečný obraz," uvedl Bosworth v příspěvku na platformě Threads.
 

Mohlo by vás zajímat

Trendy v oblasti VR jsou však poměrně jasné - spotřebitelé neprojevují takový zájem, jaký firmy očekávají. Ačkoli VR headset Apple Vision Pro za 3500 dolarů získal po uvedení na trh pozitivní ohlasy, jeho prodeje se nezvyšují. Analytik Ming-Chi Kuo začátkem tohoto roku uvedl, že Apple snížil své prognózy téměř na polovinu na 350 000-400 000 kusů ročně a rozhodl se odložit uvedení druhé verze.

Průzkum mezi uživateli Redditu také odhalil, že mnoho z těch, kteří si koupili Apple Vision Pro, jej příliš často nepoužívá, přičemž 12 % uvedlo, že zařízení je lapačem prachu. Mezitím byl nejvyspělejší přístroj Mety, Quest Pro, který stojí 999 dolarů, zrušen v loňském roce poté, co se setkal se slabými prodeji a špatnými recenzemi.
 

Mohlo by vás zajímat

Společnost se také potýká s kritikou kvůli pokračujícím ztrátám Reality Labs. Ve druhém čtvrtletí vykázala Reality Labs provozní ztrátu 4,5 miliardy dolarů, zatímco celkové ztráty divize od roku 2020 přesáhly 50 milionů dolarů. Někteří bývalí zaměstnanci Mety připisují ztráty neustálé reorganizaci a nedostatku kompetencí.

Zdroj: Reuters, Cybernews, The Information


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme